У серпні на Прикарпатті зафіксували три випадки інфікування лептоспірозом, двоє хворих у лікарні


В Івано-Франківській області у серпні 2023 лабораторно підтвердили три випадки інфікування лептоспірозом.

Це жителі Калуського, Івано-Франківського та Косівського району. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

"На сьогодні пацієнти з Івано-Франківського та Косівського району перебувають на стаціонарному лікуванні у медичних закладах Івано-Франківської області. Епідрозслідування випадків триває", - зазначають медики.

Загалом цьогоріч на лептоспіроз захворіло п'ять осіб, які проживають в Івано-Франківському районі (Галицька та Загвіздянська ТГ) та Калуському районі (Долинська ТГ).

За аналогічний період 2022 було зафіксовано три випадки захворювання. Тож захворюваність зросла на 66,7%.

"Івано-Франківська область є територією де сформувалися стійкі природні, антропургічні та змішані осередки лептоспірозу. Щорічно рівень захворюваності на лептоспіроз в області майже в 2 рази вищий, ніж в середньому по Україні", - додають медики.

Довідково: Лептоспіроз – гостра інфекційна природно-осередкова хвороба з групи бактеріальних зоонозів, що спричиняється різними видами лептоспір. Протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації та погіршення прогнозу. Джерелом збудника інфекції є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно  дрібні ссавці (мишовидні гризуни), сільськогосподарські та промислові тварини, які виділяють лептоспіри з організму в навколишнє середовище з сечею та фекаліями. ▫️Зараження людей відбувається при вживанні контамінованої води та їжі, під час купання у закритих водоймах, при догляді за хворими тваринами, при випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!