Уряд призначив нових заступників міністра оборони


Кабінет міністрів 27 вересня призначив нових заступників міністра оборони Рустема Умєрова.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише Громадське.

Так, Юрій Джигир та Наталія Калмикова призначені заступниками міністра, а Катерина Чорногоренко — заступницею очільника Міноборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Джигир був заступником міністра фінансів, а Калмикова наразі є виконавчою директоркою Українського ветеранського фонду Мінветеранів. А Чорногоренко — є проєктною менеджеркою Мінцифри.

Перед цим призначенням видання NV з посиланням на джерело у Кабміні писало, на місце ексзаступника міністра оборони Віталія Дейги очільник Мінцифри Михайло Федоров лобіював Чорногоренко.

«Федоров хоче мати більший вплив на міністерство оборони. У нього не дуже складались відносини з попереднім керівництвом, тому він лобіював на місце Дейнеги людину, близьку до себе», — пояснило джерело NV з Кабміну.

Що передувало?

Уряд 18 вересня ухвалив розпорядження про звільнення усіх заступників міністра оборони України, а також держсекретаря цього ж відомства. Зокрема тоді були звільненні Ганна Маляр, Віталій Дейнега.

Джерело hromadske у Міноборони пояснило, що, відповідно до статті 9 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», у разі звільнення міністра перший заступник міністра та заступники міністра звільняються з посад.

УП з посиланням на співрозмовників в уряді пише, що всі заступники написали заяви на звільнення добровільно після прохання Рустема Умєрова і більше на ці посади не повернуться. 

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 3 вересня заявив, що вирішив провести заміну міністра оборони України. Сталося це після низки скандалів із закупівлями Міноборони.

Відтак 5 вересня Верховна Рада звільнила Олексія Резнікова з посади міністра оборони України. Він займав крісло очільника відомства майже два роки — з листопада 2021-го.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!