В Івано-Франківську дбають про розваги дітей-переселенців
В Івано-Франківську відбулась прес-конференція з нагоди проведення другого Фестивалю дитячого дозвілля, де організатори розповіли про заплановані заходи дійства, а також про роботу центрів дитячого дозвілля.
Зокрема, організатори наголосили на тому що, зараз як ніколи потрібно докладати багато зусиль на забезпечення якісного дозвілля дітям, як прикарпатським так і дітям вимушеним переселенцям.
Як зауважила директор КП ІФМРІЦ Вікторія Шахоріна, дорослі повинні розуміти, що це їхній обов’язок зараз робити щось для того, щоб відволікати дітей від тих подій, які зараз відбуваються, а також від багатогодинного просиджування перед комп’ютерами. Зокрема таку роботу необхідно проводити для дітей-переселенців.
Представниця міського центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання Зоряна Підхомна повідомила, що в структуру центру входять 17 дитячо-юнацьких клубів, які працюють у всіх мікрорайонах нашого міста. А в жовтні на вулиці Сахарова 25-29 відкривається ще один клуб. В клубах працюють кваліфіковані педагоги-організатори, які й займаються дозвіллям дітей в позаурочний час.
«На базі наших клубів діють секції, гуртки і різні студії, в які діти можуть записатись і приймати участь за власним бажанням. Ми запрошуємо всіх дітей і усіх бажаючих до наших клубів,тому,що там є можливість справді «відірватися» від інтернету, провести своє дозвілля у компанії однолітків та друзів, просто поспілкуватися, випити чаю. І ті діти, які можливо мають вдома якісь проблеми можуть обмінятися думками з однолітками, адже те, що діти не можуть вирішити зі своїми батьками до сить часто можуть допомогти собі подолати ці проблеми у компанії ровесників. Тобто діти, відвідуючи наші клуби, мають можливість зробити своє життя трішки яскравішим та веселішим», - розповіла Зоряна Підхомна.
Крім того, клуби дозвілля радо запрошують дітей-переселенців, які вимушено покинули свої домівки на сході країни і переїхали жити в наше місто. На сьогодні таких дітей налічується близько 600 осіб.
«Двері наших клубів постійно відкриті для цих дітей. В нас в клубах постійно проводиться донабір дітей. Тобто ми не є центром творчості,який працює за графіком з 1 вересня до закінчення навчального року. Ми працювали ціле літо. За час літнього відпочинку не було можливості співпрацювати зі школами, оскільки зазвичай інформацію про таких дітей нам дають ті соціальні служби, які діють на базі школи. Проте, з 1 вересня наші педагоги цілеспрямовано почали ходити у школи міста і працювали з такими дітьми. Завжди є люди, які раді таким дітям в наших клубах дозвілля», - запевнила Зоряна Підхомна.
Зокрема, жінка зауважила, що діти-переселенці, які проживають зараз в районі Баму, вже зголосились і записались в клуб дитячого дозвілля. А з понеділка педагоги цих закладів склали плани роботи разом із загальноосвітніми школами і тоді ця робота проводитиметься масштабніше. Оскільки шкільні психологи та соціальні педагоги надаватимуть інформацію про дітей, які потребують особливої уваги, в тому числі й про дітей-переселенців.