В Івано-Франківську відбудеться літературний фестиваль "Прописи". Програма


6–10 березня у Івано-Франківську відбудеться другий фестиваль-воркшоп для молодих авторів "Прописи". Протягом п’яти днів заплановані події для всіх, хто цікавиться сучасною українською культурою, та закрита професійна програма для молодих авторів.

Відкриється фестиваль 6 березня на території Промприлад. Реновація за участі Володимира Єрмоленка, Тетяни Терен, Остапа Сливинського та молодих авторів, які візьмуть участь у професійній програмі "Прописів", інформують на сторінці ПЕН Ukraine.

"Фестиваль "Прописи" – це подія для всіх, хто цікавиться сучасною українською літературою. Протягом п'яти днів мешканці Івано-Франківська та гості міста зможуть послухати подіумні розмови з українськими письмениками, які модеруватимуть молоді автори, відвідати поетичні читання та послухати свіжі тексти письменників-дебютантів", – поділився Остап Сливинський, куратор проєкту "Прописи", поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕН.

Під час фестивалю відбудуться подіумні розмови та літературні читання з Катериною Калитко, Юлією Мусаковською, Тарасом Прохаськом та Мар’яною Савкою. Модеруватимуть подіумні розмови молоді автори – учасники професійної програми, яка 6-10 березня пройде в Івано-Франківську. Молоді автори, серед яких Анфіса Дорошенко, Іван Гнатів, Ольга Заєць, Микита Кіляров, Вікторія Климчук-Длугач, Ірина Купчинська, Ірина Курганська, Юліана Лесняк, Світлана Лібет, Ірина Марцинюк, Ілля Рудійко, Анна Сєдих, Ярослава Скорбач, Анна Ютченко, Анна Яблучна, були відібрані за конкурcом. Під час фестивалю вони на широкий загал презентуватимуть свою поезію та прозу.

У межах "Прописів" також відбудеться презентація українсько-шотландської перекладацької майстерні "Фрази: нові поети у перекладі", у якій з січня до березня 2024 року четверо учасників "Прописів" – Іван Гнатів, Ірина Купчинська, Юліана Лесняк та Ілля Рудійко – працюють над взаємними перекладами своїх творів з чотирма поетами з шотландського боку, якими стали Елісон Кісснер, Ребекка Фер’єр, Роббі МакЛодж та Рейчел Ренкін.

Усі охочі зможуть також відвідати концерт гурту "Пиріг і Батіг".

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ-ВОРКШОПУ "ПРОПИСИ":

(вхід вільний; окремі заходи транслюватимуться онлайн на Facebook-сторінках PEN UkraineТепле Місто / Teple Misto та Програма "Читай")

День 1 (6.03)

12:00–12:45 Відкриття фестивалю

19:00–20:30 Українсько-американські поетичні читання: Наталі Айлберт, Закарі Шомберґ, Тарас Малкович (онлайн), Юлія Мусаковська, Мар’яна Савка, Остап Сливинський

День 2 (7.03)

19:00–20:00 Подіумна розмова та літературне читання з Тарасом Прохаськом (модерують молоді автори)

День 3 (8.03)

19:00–20:00 Подіумна розмова і поетичне читання з Мар’яною Савкою (модерують молоді автори)

День 4 (9.03)

11:00–12:00 Презентація українсько-шотландської перекладацької майстерні "Фрази: нові поети у перекладі". Учасники/ці: Елісон Кісснер, Ребекка Фер’єр, Роббі МакЛодж, Рейчел Ренкін (Шотландія), Іван Гнатів, Ірина Купчинська, Юліана Лесняк, Ілля Рудійко (Україна)

18:00–19:00 Подіумна розмова і поетичне читання з Оленою Гусейновою (модерують молоді автори)

19:30–21:30 "Перетікання": літературні читання молодих авторів

День 5 (10.03)

18:00–19:00 Подіумна розмова і поетичне читання з Юлією Мусаковською (модерують молоді автори)

19:30–20:30 Закриття фестивалю. Презентація учасниками свіжих текстів та ідей

21:00–23:00 Концерт гурту "Пиріг і Батіг"

Усі події публічної програми відбудуться у Конференц-залі на території Промприлад. Реновація (Івано-Франківськ, вул. Української Перемоги, 23, Корпус В, 3 поверх). Концерт гурту "Пиріг і Батіг" відбудеться у просторі Foodoteka на території Промприладу (вул. Української Перемоги, 23 Ж, Корпус №5).

Паралельно з публічними подіями "Прописів" відбудеться закрита професійна програма для молодих авторів, у межах якої учасники "Прописів" працюватимуть над своїми творами під час індивідуальних занять з менторами – Тарасом Прохаськом, Юлією Мусаковською, Марією Титаренко та Ростиславом Семковим. Крім того, лекції та воркшопи для фіналістів у Івано-Франківську та онлайн проведуть Олександр Михед, Володимир Єрмоленко, Мирослав Лаюк, Богдана Неборак, Світлана Тараторіна, Тарас Прохасько, Ростислав Семків, Марія Титаренко, Мар’яна Савка, Юлія Мусаковська, Тетяна Терен, Аскольд Мельничук (США), Крістофер Меррілл (США) та Рейчел ДеВоскін (США). Також учасники долучаться до кінопереглядів із Романом Малиновським.

У квітні 2024 року буде надруковано альманах, до якого ввійдуть твори учасників фестивалю-воркшопу. Альманах буде доступний у друкованому та електронному форматах.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!