"Водотеплосервіс" має повернути калушанам понад 7 мільйонів переплати за воду


Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у вересні цього року провело планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у м. Калуш.

Про це Бліц-Інфо повідомили у пресслужбі управління.

Під час проведення перевірки фахівцями Головного управління встановлено, що підприємством при розрахунку тарифів на вищезазначені послуги включено прибуток на погашення основної суми кредиту, що є порушенням вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 (зі змінами). Крім того, підприємство не розробляло інвестиційну програму та не подавало на затвердження до органу місцевого самоврядування.

За результатами проведеного планового заходу державного нагляду (контролю) ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській складено акт, на підставі якого суб’єкту господарювання надано припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування тарифів, яким зобов’язано повернути споживачам необґрунтовано нараховану плату за надані послуги з постачання холодної води та водовідведення у розмірі 7,42 млн грн, шляхом здійснення перерахунку.

Також підприємство зобов’язано при нарахуванні плати за надані послуги застосовувати тарифи, які затверджені органом місцевого самоврядування від 01.03.2021 №74 після завершення процедури переходу із споживачами послуг на нові договірні відносини.

Крім того, підприємство зобов’язано сформувати економічно-обгрунтовані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у відповідності до вимог чинного законодавства та подати на затвердження до органу місцевого самоврядування.



Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!