Як прикарпатець відновив сторічну гуцульську хату (ВІДЕО)


Ця унікальна гуцульська хата могла просто розвалитися, якби не Тарас. Чоловік не лише викупив її та відбудував, а перетворив її на райський куточок і спосіб заробітку.

Про це йдеться у сюжеті ШоТам.

“Чи варто відновлювати старі будинки? Можливо, ні. Але хто ми тоді будемо? Кого ми будемо тоді нагадувати? Ніщо не порівняється з тим, коли ви щось відновили”, – каже Тарас.

Минулого року Тарас натрапив на оголошення про продаж старовинної хати у горах. Чоловік давно шукав для своєї родини місце сили – затишний будинок.

 

“Коли я приїхав його дивитися це був лютий-березень. Мене вивезли на фірі, я замерз, не знаю, можливо щось і відморозив трошки. Все було хмарно, нічого не було видно. Але у той момент, я зрозумів, що це саме той будиночок, який я хотів”, – згадує Тарас.

Хата практично розсипалася – дерево гнило, усюди дірки. Але Тарас взявся за роботу. За фахом Тарас Будівельник. Він будує котеджі на Івано-Франківщині. Але відбудувати наскільки стару оселю було для нього викликом. Стеля була низенькою, тож довелося підняти висоту. Тарас прикрасив стелю стародавнім гуцульським різбленням. Вхідні двері до хати зберегти не вдалося, але Тараз зробив точну їхню копію.

Планування хати залишив автентичне, щоби зберегти традицію гуцулів приймати гостей і танцювати.

“Ми зробили кухню з обіднім столом. Люди були більш зближені: вони прийшли, поїли трішки потанцювали, поспілкувалися. Це така буда у мене ідея – зробити будиночок для зближення”, – пояснює.

У спальні замість печі, чоловік зробив камін, аби обігрівати будівлю. У глиняній кімнаті побілив стіни та намалював квіти, а з двох маленьких вікон зробив одне велике. Зберіг сувеніри та відреставрував усі старі меблі.

У реставрації чоловік використовував лише екологічно безпечні матеріали та натуральне дерево. Тарас підвів джерельну воду, каналізацію, інтернет. А коли доробив будинок, о вирішив, що хоче поділитися цією атмосферою з іншими, тому почав його здавати.

“Для людини, яка приїхала з міста і там повністю відпочиває всією головою, там така тиша. То чого б ні? Хай люди насолоджуються”, – каже чоловік.

Тарас завжди радий бачити у будинку військових з родинами, він робить для них знижку. А ще хоче, щоби якомога більше людей наслідували його приклад та реставрували старі будинки.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!