Західні союзники передадуть Україні щонайменше 24 винищувачі F-16 - Рютте


У суботу, 17 лютого, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що передача Україні багатоцільових винищувачів F-16 йде за графіком.

Про це він повідомив у коментарі виданню «Радіо Свобода» на полях Мюнхенської безпекової конференції.

Нідерланди та Данія оголосили про готовність передати Україні винищувачі F-16. Перші літаки прибудуть цього року. Наші пілоти вже проходять підготовку одразу у кількох країнах. Докладніше – на інфографіці.

Прем'єр наголосив, що Нідерланди планують передати Україні винищувачі якомога швидше.

«Сподіваємося передати їх якомога швидше… Є в цих справах прогрес. Йдемо, в принципі, за графіком. Тож це хороші новини», - пояснив Рютте.

При цьому, з приводу кількості літаків, на які може розраховувати Україна, глава нідерландського уряду зазначив, що їх буде більше ніж 20.

«Буде 24 винищувачі, можливо, більше, але - не менше… Ми працюємо разом із данцями та іншими», - наголосив прем’єр Нідерландів.

Нагадаємо, наприкінці грудня влада Нідерландів проінформувала Україну про початок підготовки до передачі першої партії винищувачів F-16. При цьому конкретних термінів передачі авіатехніки названо не було.

На даний момент у західних країнах продовжується підготовка українських пілотів на F-16. У Повітряних силах розповіли, за якими критеріями відбирали пілотів для навчання.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!