Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони УПЦ МП в Україні. Що це означає?


Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в росії релігійних організацій.

Про це йдеться в указі №820 від 1 грудня, пише Громадське.

Так, глава держави ввів у дію рішення РНБО від 1 грудня «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Контроль за виконанням рішення РНБО, введеного в дію цим указом, Зеленський поклав на секретаря Ради Олексія Данілова. Указ набирає чинності з дня опублікування.

У рішенні РНБО просило Зеленського розглянувши діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.

Що це означає?

Згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів має протягом двох місяців внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, яким унеможливити діяльність в Україні афілійованих із центрами впливу в рф релігійних організацій.

Також уряд має вписати Державну службу України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координуватиме безпосередньо Кабмін.

Також урядовці мають розібратися з функціональним підпорядкуванням Держслужбі з етнополітики структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій.

Також Кабмін має забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Тим часом Держслужба з етнополітики має протягом двох місяців провести релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом.

А Служба безпеки разом із Національною поліцією та іншими держорганами, до компетенції яких відносяться питання у сфері забезпечення нацбезпеки, мають активізуватися у питанні виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

РНБО також просило підтримати внесені Службою безпеки пропозиції про застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій. Перевірити їхню ефективність має уряд спільно з СБУ та Нацбанком.

московський патріархат в Україні

Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії до України, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.

А вже наприкінці травня українська православна церква (московського патріархату) зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!