Знаменитий льодовик Судного дня в Антарктиді тане небаченими темпами


Льодовик Туейтса тане швидше, ніж думали вчені. Ще кілька років — і це підніме рівень води у Світовому океані більш як на півметра.

Дослідники з Університету Південної Флориди (USF) картували морське дно під льодовиком за допомогою підводних дронів, пише НВ.

Вони виявили, що темпи танення Туейтса навіть вищі, ніж передбачалося раніше.

«Він буквально тримається з останніх сил», — пишуть автори дослідження. І додають, що танення льодовика призведе до підвищення рівня води у Світовому океані на 65 см.

Крім того, льодовик служить своєрідним буфером між теплими морями та західно-антарктичним щитом. Його танення запустить ланцюгову реакцію, внаслідок якої прискориться танення інших льодовиків.

При цьому вчені виявили, що за останні 200 років був момент, коли льодовик танув навіть швидше, ніж зараз, але це швидко припинилося.

Загалом темпи його зникнення вже можна назвати загрозливими. Раніше вважалося, що руйнування льодового шельфу, що частково захищає Туейтс, відбудеться протягом п’яти років. Зараз гляціологи менш оптимістичні, вважаючи, що це станеться вже за кілька років.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!