Олександр Сич в Івано-Франківську презентував книгу про Степана Ленкавського "Монах ОУН"
У четвер, 6 липня у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка відбулась презентація книги "Монах ОУН", авторства Олександра Сича.
Книга є першою частиною життєпису ідеолога ОУН Степана Ленкавського "В краю", інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Вона відображає родовід Ленкавського, життєвий шлях та політичну діяльність у молодіжних націоналістичних організаціях, що передували ОУН, участь в установчому Конґресі Українських Націоналістів, активну участь у розбудові структури ОУН на Західній Україні, ув’язнення в польських та нацистських тюрмах і концтаборі смерті Аушвіц.
Як відзначив свободівець, доктор політичних наук Олександр Сич, книгу саме сьогодні презентують невипадково, таким чином вшановують пам'ять Ленкавського, адже сьогодні його День народження.
"Перш за все, хочу привітати краян з Днем народження Степана Ленкавського. Символічно, що у цей день я презентую першу частину академічного життєпису ідеолога ОУН. Вперше короткий нарис про Ленкавського я написав ще в 1998 році, але це був нарис для легкого читання. Після того мені вдалося опублікувати спочатку тритомник його творів, а сьогодні я маю амбітну мету опублікувати чотиритомник, вже третій том на виході, але паралельно з публікацією творів Ленкавського я опрацьовував академічний підхід до його життєпису. Ця книжка - перша частина його життєпису. Я так умовно поділяю її на дві частини: "В краю" і "На еміграції". У першій частині - його життя від народження і до того часу, коли він пішов на еміграцію, а було це у 19944 році після виходу з німецького табору смерті Аушвіц. Я вже почав працювати над другою частиною. Це буде історія від 1944 по 1977, коли він помер.
Про Ленкавського я можу дуже багато розповідати, бо понад 20 років займаюся ним. Його життя неможливо описати без ОУН. Він не мав сім'ї, все життя жив для ОУН. Його називали "Сумлінням організації ОУН". На нього рівнялися, називали також "Монахом ОУН". Чому я й так книжку назвав, бо він все життя віддав ОУН, не маючи ні матеріальних статків, ні дружини тощо. Деякі автори називали його "Тінню Степана Бандери" або інтелектом того, що робив Бандера. Тобто Ленкавський - це була така інтелектуальна машина, яка супроводжувала всю діяльність Бандери",- розповів науковець.
Своєю чергою присутній на презентації доктор політичних наук, рецензент та модератор сьогоднішньої зустрічі Іван Монолатій зазначив, що презентація цієї книги важлива не лише тому, що в цей день народився герой біографії, а тому, що вона є показовою в доробку Олександра Сича, оскільки він займається цією політичною та світоглядною фігурою вже понад 20 років.
"Це фактично перша частина результату дослідження життя і діяльності Степана Ленкавського. Важливо, що референтом в цій книзі виступає український націоналізм як ідеологія. Він виступає не як якась, скажімо, музейна річ, а конструює сучасну українську ідентичність. А вона, своєю чергою, неможлива без українського націоналізму і це доводить у своїй праці Олександр Сич. Той факт, що книга з'явилась в цей важкий для нашої держави час, говорить про те, що досвід українського націоналізму треба вивчати з наукової точки зору. Мені, як рецензенту, здається, що це авторові вдалось, тому будемо чекати другу частину його видання і цілісно говорити про це дослідження і внесок Олександра Сича у вивчення історії ОУН, зокрема Степана Ленкавського",- наголосив Монолатій.
Історик Сергій Адамович додав, що книга легко читається, тож буде цікавою широкому колу читачів.
"Книга має широке тло, як і перевидання збірника "Євген Коновалець та його доба". Коли ви прочитаєте цю книгу, ви не дізнаєтесь суто біографію, а дасте собі відповіді на питання, які вас хвилювали. Я з насолодою читав, бо щось не знав, а в чомусь плутався. Книга читається легко, якщо ми порівнювали, що Бандера читається важко, а Коновалець легше і він дає зрозуміти, що відбувалось в той час, то так само й ця книга, тут дізнаємось, як все розвивалось та в яких формах. Фактично, це історія видатної особи українського націоналізму на тлі тих подій",- пояснює Адамович.
Довідка: Степан Ленкавський – співзасновник, чільний авторитетний діяч та ідеолог ОУН, автор Декалогу українського націоналіста, близький співробітник та заступник і наступник Степана Бандери на чолі ОУН-б після його вбивства, талановитий публіцист, глибокий аналітик, незреалізований в умовах підпільної національно-визвольної боротьби філософ, редактор багатьох фундаментальних праць і видань.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!