Прикарпатські рятувальники проводять профілактичні рейди водоймами


У зв’язку з встановленням сухої спекотної погоди зростає ризик загибелі людей на водних об’єктах, адже береги водойм стають місцем відпочинку та приємного проведення дозвілля великої кількості людей. Люди рятуються від спеки у затінку дерев та у прохолоді річок, інколи зовсім не думаючи про те, що такий відпочинок вмить може перетворитися на трагедію, якщо забути про правила безпечної поведінки.

Адже з початку року в нашій області уже втопилися 29 осіб, серед них – одна малолітня дитина. Так  днями, на Чечвинському водосховищі втопився 53-річний  мешканець села Цінева Рогатинського району, 11 серпня в Івано-Франківську в річці Бистриця-Солотвинська потонув молодий чоловік, пише прес-служба ДСНС

Для того, щоб запобігти таким трагедіям та нагадати людям правила поводження на водоймах, працівники Управління ДСНС в  області  щодня проводять рейди місцями масового відпочинку людей. Вони спілкуються з відпочивальники і в доступній цікавій формі розповідають їм про  життєву необхідність дотримуватися правил поводження на берегах водойм,  наголошуючи на тому що домінуючою причиною нещасних випадків на воді є саме нехтування громадянами елементарних правил безпечної поведінки.

Найвідповідальнішими серед відпочивальників є ті, які прийшли на водойму з маленькими дітьми.  Вони кажуть, що розуміють ризик, пов’язаний з перебуванням дитини біля води, тож пильно стежать за своїми дітьми, не випускаючи їх з поля зору ані на хвилину. Бо з газет та телебачення знають, що інколи миті вистачає для непоправного, не дозволяють дітям самим перебувати біля води та гратися у ній та вчать їх елементарним правилам безпеки.

Молоді хлопці та дівчата, які відпочивають на водоймах, з рятувальниками теж спілкуються охоче та відповідають, що розуміють важливість власного  життя та здоров’я,  тому правил безпечної поведінки дотримуються.

Зовсім інша річ – підлітки. Вони під час спілкування з рятувальниками зізнаються, що правила безпечної поведінки пам’ятають з шкільних уроків, проте, вважають, що відпочинок не буде таким веселим і цікавим, якщо відпочивати за правилами.

Рятувальники, у свою чергу наголосили на тому, що саме безпечність і легковажність є основними причинами загибелі на водних об’єктах. Швидка течія, глибоке дно, миттєве запаморочення від спеки   – все може призвести до  трагедії. Для кращого засвоєння  всього почутого рятувальники вручили відпочивальникам листівки застережливого характеру, а також сувеніри у вигляді кепок, які не тільки захищатимуть від палючого сонячного проміння, а й нагадуватимуть про прості, але важливі правила безпечної поведінки біля водойм.

 Управління ДСНС в  області вкотре наголошує, що основними правилами безпеки на воді є: правильний вибір обладнаних місць для купання; суворе дотримання правил поведінки під час купання та  катання на плавзасобах. Суворо забороняється залазити на попереджувальні знаки, стрибати у воду з човнів, катерів, пірнати з містків, дамб чи  високих берегів.  Особливого нагляду під час відпочинку поблизу річок, озер чи водойм потребують діти. Як свідчить статистика дитячих трагедій, у воді тонуть саме ті, хто ще не вміє добре плавати, і при цьому заходить у велику воду. Отож, щоб відпочинок на воді був для Вас безпечним, дотримуйтеся порад рятувальників.