Свято у прикарпатських медиків: Польські колеги подарували 2 «швидкі» та цілу купу подарунків
Сьогодні відбувається міжнародна конференція між Польським центром медицини та центром екстреної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської області щодо надання допомоги населенню в критичних моментах.
Як розповів кореспонденту «Бліц-Інфо» голова Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник, медики з Польщі приїхали до Івано-Франківська не з порожніми руками, а привезли величезну кількість подарунків, зокрема - два автомобілі.
«Співпраця з польськими медиками інтенсивно ведеться протягом року. Укладали угоду між нами ще тоді, коли не знали, яка настане ситуація в державі. В той час перед собою ми ставили абсолютно мирні цілі: розбудова центру екстреної допомоги, щоб врахувавши всі помилки, які були допущені польською стороною при формуванні такого центру у них, в себе ми зробили все правильно. Тому нам надзвичайно важливий той досвід, який передають нам поляки, і ми його дуже цінуємо», - зауважив головний медик Прикарпаття.
За словами Романа Мельника, на даний час прикарпатські медики вже мають 4 подаровані колегами автомобілі, що пройшли капітальний ремонт.
«Загалом від польської сторони нам надійшла допомога на велику суму - більше 5 мільйонів гривень. Окрім автомобілів нам вручена й величезна кількість подарунків, зокрема дефібрилятори - обладнання яке можна побачити всередині автомобілів, а також 200 комплектів медичного одягу для наших працівників. Звичайно є вживані речі, але вони в дуже хорошому стані і можуть служити нам тут ще десятки років. До прикладу, ті автомобілі, що передали нам, у кращому стані, ніж ті, на яких вони приїхали. Тобто, ми бачимо, що люди відносяться до нас не просто так, а з душею», - наголошує директор Департаменту.
Головний лікар області також зауважив, що в подальшому плани співпраці з польською стороною є досить масштабні. Зокрема, планується й отримання гелікоптера для надання екстреної допомоги людям.
«В наших планах є й відкриття Всеукраїнської школи, яку хочуть збудувати на теренах Івано-Франківської області, де б могли проходили навчання працівники екстреної медицини з усієї України. Це має під собою і політичний момент: щоб до нас могли приїжджати медики зі Східної України, вчитися тут тиждень і на власні очі бачити хто такі бандерівці, які в них серця і душі, а не читати в інтернеті. Тому я вважаю що майбутнє наше велике. Хоча дуже багато було розмов добре ми робимо, чи не добре. Але життя показує, що ми все робимо правильно, бо іншого шляху немає. Якщо ще рік тому ми не мали жодного такої машини, то на сьогодні дякувати Богу маємо близько 40 автомобілів хорошого класу. Наступним нашим кроком є обов’язкова добудова центральної диспетчерської, щоб ми могли керувати нашими автомобілями по всій області. Тоді це дасть той результат, який ми очікуємо від проекту, що триває вже протягом року», - висловив сподівання Роман Мельник.