У Франківську презентували "Дорожню карту реформ для майбутнього парламенту"


В Івано-Франківську за ініціативи «Реанімаційного пакету реформ» та Громадського Руху ЧЕСНО відбувся круглий стіл на тему «Дорожня карта реформ для майбутнього парламенту».

У ньому брали участь експерти «Реанімаційного Пакету Реформ», Руху ЧЕСНО, представники політичних партій, кандидати в народні депутати за мажоритарними округами Івано-Франківської області та представники ЗМІ. З усіх кандидатів, які виявили бажання балотуватися до Верховної Ради прийшли лише семеро. Серед них, Ярослав Яцишин – представник кандидата в нардепи Петра Шкутяка, кандидати - Володимир Чорноус, Микола Зелінський, Юрій Тимошенко, Ярослава Гоголь. Крім того, нардепи Олександр Шевченко та Василь Гладій.

Спершу модератор зустрічі та представник Руху ЧЕСНО в Івано-Франківській області Віталій Світлик представив ініціаторів заходу. Відтак, пояснив, що сьогодні вони представлятимуть свої ініціативи, як стабілізувати країну, а від кандидатів хочуть почути чи згідні  вони працювати з Громадянським Рухом ЧЕСНО, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».

Тож ініціатор Руху ЧЕСНО Олег Рибачук розповів, чого очікують від кандидатів у майбутній парламент.

«Від усіх кандидатів чекаємо детального автобіографічного опису своєї діяльності, який пізніше буде оприлюднити для всіх людей. Декларацію про доходи та статки. Ми очікуємо, що це буде зроблено з доброї волі.  Очікуємо подібних речей і від партій, що вони захочуть показати свою фінансову кухню. Нас цікавить реальна картина того, які цифри заявлені і скільки партія реально витратила на кампанію. Також нам цікаво, щоб за п’ять днів до виборів кандидати та партії могли прозвітувати про те, як вони потратили ці кошти на власну компанію. І мажоритарними мають сказати, звідки вони накопичили гроші. Крім того, ми пропонуємо такий невеликий меморандум доброчесності Про співпрацю з Прикарпатським Рухом ЧЕСНО та кандидатами в народні депутати. В ньому йдеться все вищесказане та декілька пунктів з базових речей », - наголосив Олег Рибачук.

Відтак, співкоординатори ініціативи «Реанімаційний пакет Реформ» розповіли про розроблені ключові реформи. Серед запропонованих реформ у пакеті є Конституційна, Судова реформа та Прокуратури, Медична,Екологічна, реформа Самоврядування та Децентралізації, Військова та Фінансова.

Зокрема, Олександр Ябчанка, співкоординатор ініціативи, менеджер групи РПР з питань медичної реформи зазначив, що в Україні було б розумно запровадити медикаментозне страхування, адже повне медичне страхування держава забезпечити не може.

Відтак, після обговорення напрацьованого пакету реформ, кандидатам у народні депутати роздали меморандуми доброчесності, щоб ті його підписали і таким чином підтримали або ж ні. Також кандидати розповідали, яку з наданих реформ збираються впроваджувати у парламенті. Втім оскільки на круглому столі був присутній один зареєстрований кандидат, він його і підписав. Інші ж пообіцяли підписати меморандум після реєстрації.