Волоцюг у Будинку нічного перебування не б’ють
В Івано-Франківську діє Будинок нічного перебування для знедолених людей, які там можуть не тільки переночувати, а й помитись, отримати медичну та соціальну допомогу.
Та вони й надалі занехаяні бродять вулицями Івано-Франківська. А нещодавно в соцмережах франківці активно почали обговорювати ситуцію з волоцюгами в місті. Мовляв, вони своїм хворобливим виглядом лякають мешканців та гостей Івано-Франківська. А дехто не соромиться спати під ратушею посеред білого дня чи справляти фізіологічні потреби, не встаючи з лавки. Тож багатьох зацікавило питання чому соціальні служби не приймають запобіжних заходів і не відправляють їх до Будинку нічного перебування, де б вони могли привести себе до ладу. У кінці дискусії дійшли до висновків, що таких знедолених у Будинку нічного перебування б’ють, знущаються і тому вони туди не навідуються, а ЗМІ насправді не висвітлює усієї правди.
Кореспондент «Бліц-Інфо» поцікавився у директора Будинку нічного перебування Івана Боберського чи справді працівники так жорстоко ставляться до відвідувачів.
«Хочу звернути увагу, що 90% персоналу – жінки. То що, жінки будуть бити цих безпритульних. Я думаю, що ні. Раніше, ще до мого керівництва тут справді був свого роду «притон», і всі про це знають. Тут була своя ієрархія, подібна до тюремної. І дійсно були випадки, що безпритульних били, забирали особисті речі, заставляли приносити матеріальні блага, так званому «сматрящому». Зараз такого немає», - запевнив Іван Боберський.
Директор Будинку нічного перебування повідомив, що працівників від попереднього режиму практично не залишилось, усіх давно уже звільнили. Кожному з безпритульних працівники соціального патрулювання доводять, що ситуація давно змінилась, що не має крадіжок, що зроблений ремонт в закладі, що є всі належні умови для безпечного перебування. Але порушників правил закладу все таки «карають».
«У нас є тверде правило, що ми не впускаємо людей у стані алкогольного сп’яніння. Але бувають випадки, що трапляються сутички. Черговий пише доповідну записку мені і людина, яка стала причиною конфліктної ситуації – її тимчасово позбавляють можливості отримувати соціальну допомогу. Можна на місяць, а той більше. Між такими людьми дрібні конфлікти виникають, а раніше могло доходити і до тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Тоді викликали міліцію, було і кримінальне, і адміністративне впровадження. Але зараз , я заявляю, в нашому закладі безпечно і немає конфліктних ситуацій», - запевнив Іван Боберський.
Також директор завірив, що одним із пунктів загальних правил – є ввічливе поводження до клієнтів закладу і його дотримуються.