Батьки особливих дітей з Долини в ОДА вимагали знайти гроші на групу при дитбудинку

news-image: Батьки особливих дітей з Долини в ОДА вимагали знайти гроші на групу при дитбудинку
Сьогодні, 14 грудня батьки дітей дошкільної групи Долинського дитячого будинку "Теплий дім" приїхали в обласну раду, аби добитись фінансування на заклад.

Батьки кажуть, що під загрозою закриття опинився унікальний дитячий садочок. Установа функціонує три роки на базі дитячого будинку «Теплий дім». Відвідують її майже півсотні дітей-інвалідів. Та вже з 1 січня всі вони ризикують опинитися на вулиці. А все тому, що чиновники ніяк не можуть вирішити – хто має фінансувати садочок. Дитбудинок із садком належить обласній раді, і досі гроші надходили з держбюджету окремою субвенцією. Однак наступного року – фінансування дошкільної освіти передають на місця, а саме районній раді. Втім там гроші давати готові тільки за діток із району. За тих же, що проживають в місті вимагають, щоб платила міська рада. Останні виступають категорично проти.

Долинянка Ольга Ільків розповідає, що через зміни в законодавстві та заборону фінансування вони не мають де подіти дітей.

"Нас запросило керівництво району, аби ми приїхали та послухали що вони говоритимуть з керівництвом області. Якщо гроші не знайдуться наших дітей переведуть в інші садки, однак там немає потрібних спеціалістів, а це означає що на наших дітях будуть вчитися", - зауважує Ільків.

За її словами, район погодився фінансувати 13 дітей з району, а 24 з міста – ні.

Заступник голови районної ради Михайло Лаврів зауважує, що стоїть питання у чотирьох мільйонах, однак район таких коштів немає.

"Коли ми почали аналізувати бюджет зрозуміли, що у нас є багато проблем. Зокрема, наступного року нам не вистачить 24 мільйони на фінансування медичної галузі. Водночас фінансування дошкільних груп нам не під силу", - каже чиновник.

Відтак Лаврів просить обласну раду, як засновника «підставити плече» та пошукати можливість профінансувати дошкільну групу дитячого будинку.

В той же час заступник голови облради Василь Гладій каже, що заклад є найкращим не лише в області, а й у цілій Україні, тож це питання треба якось вирішити. Відтак, він запропонував представнику департаменту освіти, департаменту фінансів та батькам сісти разом та проговорити питання фінансування групи.

Під час зустрічі заступник директора департаменту освіти на науки ОДА Андрій Сташків акцентував, що утримувати дитбудинок вони будуть, однак фінансувати заробітну плату та харчування дітей вони не можуть, бо це – кримінальна справа.

Чиновники кажуть, що батькам потрібно йти не до міського голови, а до депутатів, на сесію Долинської міської ради.

У підсумку присутні вирішили, що район закладе мільйон гривень, в подальшому кошти шукатимуть з перевиконання бюджету. Водночас область дасть 1.5 мільйони на утримання будівлі.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.12.2018 13:17