На Косівщині ремонтують дорогу Р-62

news-image: На Косівщині ремонтують дорогу Р-62
Тривають роботи на дорозі державного значення Р-62 Криворівня – Чернівці. Капітальний ремонт цього автошляху останній раз здійснювали в 1976 році.

Цьогоріч на замовлення Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області підрядна організація здійснює поточний середній ремонт на км 33+800 – 35+233 біля села Великий Рожин Косівського району і до межі з Чернівецькою областю. Про це пише пресслужба САД.

Ця ділянка дороги була знищена повінню у 2008 році. Ускладнює проведення робіт і рельєф, адже треба було насамперед забезпечити водовідведення. Тут також часті зсуви ґрунту і гірських порід зі скелі Сокільська.

Працівники підрядного підприємства вже влаштовали вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону на правій смузі. Робота не припинялася і вночі, щоб забезпечити рух дорогою. Опісля буде верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону, впорядкування узбіч та дорожня розмітка. Всі роботи проводяться під контролем фахівців Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

Соціальної важливості належному ремонту цієї ділянки дороги Р-62 Криворівня – Чернівці додає те, що над автошляхом між селами Тюдів і Великий Рожин возвеличується пам’ятник Тарасу Шевченку, встановлений 1896 року на громадські кошти, зібрані жителями сіл Великий та Малий Рожин, Тюдів, Розтоки.

Дослідники вважають, що це був один із перших пам'ятників Кобзареві на території Західної України. Помилуватися краєвидами із Сокільської скелі, річкою Черемошем, водоспадом Сикавка приїжджають численні туристи.

Під час І світової війни дорогою відбувалося значне пересування військ і техніки. Річкою проходила межа між Буковиною та Галичиною. Дорогу тоді розширили, пам'ятник демонтували. Селяни його зберегли, але під час міжвоєнної пацифікації поляки монумент остаточно знищили. Пам’ятник відновили з ініціативи місцевих мешканців до 175-річчя від дня народження Тараса Шевченка.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.06.2019 20:49
загрузка...