18 з 19-ти комунальних видань Франківщини заявили, що не готові до реформ


У четвер, 17 березня, в Івано-Франківську активісти з “Поступового гурту франківців” і представники проекту “Київський діалог” говорили про нинішній стан журналістики в Україні.

Варто зазначити, що 26 грудня минулого року Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон обмежує вплив органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування на редакції друкованих ЗМІ, сприяє зведенню до мінімуму їх використання з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, пише Репортер

Депутат обласної ради Ігор Дебенко повідомив, що з 19-ти комунальних видань області 18 хочуть відтермінувати реорганізацію на 2018 рік. Мовляв, не готові до цього і не знають, що робити.

На думку Голови Незалежої медіа-профспілки України Юрія Луканова, заснування окремого осередку медіа-профспілки допоможе журналістам відстоювати свої права. Крім того, дасть можливості “пережити” роздержавлення ЗМІ без порушень закону.

Представник Чернівецького національного університету Олексій Колесников каже, що нинішні медіа – це не стільки бізнес, як інструмент політичного впливу.

“На сьогоднішній день у Чернівцях чітко простежується медіапротистояння двох груп, які асоційовані з Дмитром Фірташем та Арсенієм Яценюкомвідповідно, – говорить Колесников. – У результаті місцеві ЗМІ поділилися на три групи: ті, що підтримують бізнесмена Фірташа; ті, які вболівають за Прем’єр-міністра; та ті, що зберігають нейтралітет”.

Через це, каже, чернівчани отримують не журналістику, а боротьбу інформаційних технологій в інтересах певних осіб.