В обласному ТЦК Прикарпаття пояснили, хто там служить, а хто працює


В Івано-Франківському обласному ТЦК та СП пояснили, хто там служить, а хто працює. Ймовірно, так відреагували на реакцію суспільства щодо слів начальника групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна, який заявив, чому із працівників військкоматів неможливо створити бойові бригади.

Пояснення опублікували на facebook-сторінці ТЦК.

"Збройні Сили України складаються з військових частин, вищих військових навчальних закладів, установ та організацій, з’єднань та органів військового управління. Саме до останніх і відносяться територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Тобто ТЦК та СП – це складова Збройних Сил України", - наголосили в обласному ТЦК.

Там додали, що є три категорії громадян, які можуть працювати або служити в ТЦК:

1. Військовослужбовці ЗС України.

2. Державні службовці.

3. Працівники ЗС України.

Другі та треті є цивільними особами, підкреслили у повідомленні.

"Військовослужбовці мають право носити зброю та військову форму. Понад 90% саме військовослужбовців ТЦК та СП мають бойовий досвід, оскільки пройшли бойові дії та через стан здоров’я вимушені продовжувати військову службу в тилу. Працівники та держслужбовці не мають штатної зброї, не носять військову форму одягу, не беруть участь у бойових діях, не приймають військову присягу на вірність Українському народові. Службу військовослужбовців та роботу цивільних громадян регулює відповідно різне законодавство України, відтак всі вони мають різні службові обов’язки та права", - додали в обласному ТЦК.

 

Нагадаємо, 13 листопада начальник групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін заявив, що працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – це цивільні особи, тому бойові бригади з них створити неможливо.  Про це він сказав на брифінгу, коментуючи ініціативу розформувати ТЦК і залучити співробітників у зоні бойових дій.

Він заявив, що не може коментувати слова, які були озвучені у Верховній Раді, та додав, що у ТЦК працюють як цивільні, так і військові.

Також Істомін наголосив, що з цивільних працівників не можуть сформувати жодних бригад, а щодо військовослужбовців, які служать в ТЦК, розпоряджень не надходило.

"З працівників ТЦК жодної бригади створити неможливо. Працівники – це цивільні особи. З них можна створити лише, я не знаю, будівельні бригади, умовно кажучи. В ТЦК є працівники та військовослужбовці. З працівників ТЦК жодних бригад сформовано бути не може і щодо військовослужбовців жодних розпоряджень на розформування не надходило", – додав речник Полтавського ОТЦК.

Додамо, що раніше голова парламентського підкомітету з питань правоохоронної діяльності Юлія Яцик, яка входить до складу тимчасової слідчої комісії із захисту прав військовослужбовців, розповіла про річний звіт ТСК. 

За її словами, у звіті парламентарі запропонували розформувати ТЦК і створити рекрутингові центри, чим зараз займається Міністерство оборони. Яцик зазначила, що працівники ТЦК з-поміж військовослужбовців можуть ефективно виконувати завдання у зоні бойових дій. Нардепка додала, що працівниками ТЦК можна укомплектувати понад 10 бригад.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!