Анна Заячківська знялась для проекту про Революцію Гідності
Цей "Час" ніколи не забути, бо він проростав на "черствому ґрунті людської байдужості" і з каплями крові пробився і дав "новий початок"!
Ідея проекту Mute, що 29 травня стартував в Pinchuk Art Centre, виникла із прагнення показати жіноче обличчя Революції Гідності. Його героїнями стали дівчата, що брали участь у подіях зими 2014. Більшість із них були активістками волонтерських рухів Майдану. Зйомки проекту відбувалися відразу після революції. Є на виставці і портрет франківської красуні "Міс України - 2013" Анни Заячківської, повідомляється на сторінці проекту в мережі Фейсбук.
«Це був якийсь такий особливий момент, коли відчував, що ти потрібен саме в цьому місці, і що завдяки цьому твоєму вибору може справді змінитися щось. Особливий сенс в той час для мене мало розп'яття. Коли я дивилася на нього, вкотре усвідомлювала, що Ісус зробив неоціненну жертву заради людини», - написала на своїй сторінці у соцмережі Анна.
У Pinchuk Art Centre перед глядачем постали відеопортрети героїнь: беззвучний крик, сміх, плач чи задумливе мовчання передають внутрішній діалог, виявляючи непростий характер кожної учасниці проекту. Втім, чути лише звукову складову інсталяції, що існує окремо, але є відображенням візуалізованих почуттів і настроїв. Звідси й назва – Mute – німий діалог між глядачем і героїнями. Відеопортрети доповнює інсталяція із «артефактів Майдану» – предметів, що в той час належали учасницям й були для них своєрідними талісманами.
"Після зими 2013/2014 все навколо заспокоювалося, очищалося, розцвітала весна. Життя поверталося в попереднє й водночас нове русло, але десь глибоко залишалися внутрішні переживання, які й дали поштовх цьому проекту. Ці переживання я впізнавала в очах дівчат… Й вони не відмовилися ними поділитися. Відразу після зйомки «майданівських портретів» ми запропонували зафіксувати на камеру їхні образи, перетворені як водяні лілії, що розцвіли, омиті водою. Зробили новий грим, зачіску, змінили одяг на сукні із колекції з принтами картин Тараса Шевченка. Й побачили різницю! Спрацювало: очі посвітлішали, настрій пояснішав…" - прокоментувала автор проекту Зінаїда Ліхачева.