Для лікування захворювань хребта франківські медики рекомендують „Профілактор Євмінова”


У сучасному світі стрімко зростає кількість різноманітних захворювань хребта. Медики б’ють на сполох: хвороби значно помолодшали.

Якщо раніше такі проблеми торкалися здебільшого людей похилого віку, то на сьогодні ними хворіє молодь. А сколіоз виявляють у зовсім юних людей. Тому для лікування хвороби чи для її профілактики необхідно відвідувати кабінети лікувальної фізкультури.

Переважно до кабінету ЛФК хворі звертаються по направленню невропатологів, травматологів, ортопедів. Приходять пацієнти із сколіозами, остеохондрозами, грижами, протрузіями дисків хребта, тому особливої уваги заслуговує профілактика цих захворювань.

„Ми проводимо лікувальну фізкультуру. Відбувається вона обов’язково з інструктором, заняття проводимо як групові, так і індивідуальні. Кожен діагноз має окремі види вправ. Також застосовуємо масаж і післятравматичні розробки для відновлення організму після переломів”, – зауважує інструктор ЛФК міської поліклініки №2 Ольга Гурза.

За її словами, близько двох місяців тому для медичного закладу закупили „Профілактор Євмінова”, спеціальну дошку, яка виставляється під різними кутами і направлена з однієї сторони, на розвантаження хребта через його витягання, з іншої – зміцнення м’язів спини. В основному її використовують при остеохондрозах, сколіозі, протрузіях та грижах дисків. Ця методика – неймовірно ефективна, але займатися на „Профілакторі Євмінова” потрібно систематично, адже хвороби хребта потребують тривалого лікування. Проте тривалі заняття дозволяють досягти очевидного ефекту.

„Ріст захворювань хребта почастішав, причиною є пасивний  спосіб життя сучасної людини. На організм впливає неправильне харчування та сидяча робота, особливо робота за комп’ютером, при якій людина займає тривале сидяче положення. Потрібно регулярно виділяти хоча б 15 хвилин часу, щоб встати, розрухатися, покрутити шиєю, зробити невеличкі вправи для себе і не знаходитися постійно в одному положенні – з опущеною вниз головою”, – каже Ольга Гурза.

На пріоритетності профілактики захворювань наголошує і головний лікар міської поліклініки №2 Оксана Ткачук: „Завдяки роботі головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, у міській медицині зроблено дуже багато щодо впровадження складних методів лікування хворих, закуплено багато обладнання, зокрема діагностичного, запроваджуються новітні методики по оперативному лікуванні хворих. А подальша  реабілітація пацієнтів – це турбота амбулаторних закладів. Медицина постійно рухається вперед у методиках лікування. І наше основне завдання – повернути людину до нормального життя: професійного, соціального і особистого. Тому функція поліклініки – це функція реабілітації, амбулаторного лікування і ми приділяємо цьому величезну увагу”.