Сьогодні в кінотеатрі «Космос» до річниці української революції кінематографісти творчого об’єднання #BABYLON’13 в Івано-Франківську відбулась презентація повнометражного документального фільму про події останнього року «Сильніше, ніж зброя».
Коли люди на Майдані почали встановлювати намети та будувати барикади, десять українських кінематографістів створили творче об’єднаня #BABYLON’13, яке стало кінематографом громадянського протесту українців.
За словами одного із операторів стрічки Андрія Котляра фільм є своєрідним підсумком роботи творчого об’єднання за минулий рік, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
«Загалом налічується близько 170 короткометражних фільмів та 7 фільмів з циклу «Зима, що нас змінила» для каналу «1+1». Я був на Майдані і як кінематографіст, і як громадянин. І це мій вияв. Лозунг проекту #BABYLON’13 – "Кіно громадянського суспільства", або раніше "Кіно громадянського протесту" дуже точно та влучно говорить про мою роль в цій революції», – зазначив Андрій.
Окрім Майдану хлопець був і в зоні АТО, однак, зазначає Андрій в Крим потрапити не вдалося.
«До Криму їздила наша знімальна група. Там вони потрапили в полон, в якому пробули тиждень. Після звільнення оператор проекту Ярослав Пілонський розповів про своє перебування в полоні. Коли проводили його допит, до скроні приставили пістолет і сказали, що «твоя камера сильнее, чем мой пистолет». З цього народилася назва фільму- «Сильніше, ніж зброя», – розповів оператор.
Фільм показує еволюцію українських реалій від стихійної спроби захоплення Адміністрації Президента 1 грудня до кривавих боїв у руїнах донецького аеропорту. Також в ньому можна побачити вражаючі кадри палаючих шин та чотирилапого Мішку Грушевського. Унікальні кадри творять історію пам’яті боротьби українців за зміни у кращому майбутньому.
Один із режисерів Костянтин Кляцкін розповів, що режисурою займався мало, а почалося все з Майдану. Опісля хлопець багато часу провів на сході.
«Можу сказати, що в ніч з 29 на 30 листопада я став громадянином. До цього я не був ним, якось не цікавився цим. Саме це перетворення й показує фільм. Він не має нав’язувати ідею глядачу, не має нічому вчити. Він має змусити людей згадати і пам’ятати. Це головне його завдання, як на мене. Це хроніка і ми не даємо своєї оцінки», - зауважив Костянтин.
Перша прем’єра стрічки відбулась 27 листопада у Києві, а тепер проводиться низка показів по всій Україні. Перед показом стрічки в Івано-Франківську глядачі традиційно вшанували загиблих Героїв Майдану хвилиною мовчання.
З 22 січня фільм планують випустити в кінотеатрах у широкий прокат.
Ознайомитись з іншими роботами #BABYLON’13 можна за наступним посиланням https://www.youtube.com/user/