Франківські медики, які контактували з померлою від коронавірусу, - на обсервації


56-річна жінка, яка померла від коронавірусу, зверталася за медичною допомогою в Івано-Франківську міську поліклініку № 2, що на вулиці Довга.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук.

"Жінка звернулася до сімейного лікаря у критичному стані. Під час хвороби вона перебувала вдома. Її чоловік повернувся з-за кордону, самоізоляції не дотримався, заразив дружину. Вона самостійно лікувалася, нікуди не зверталася. І вже у важкому стані прийшла до поліклініки зробити рентген. Після чого її швидкою доставили в інфекційну лікарню. В той день, коли жінка померла, було зроблено швидкий тест на грип, і було підтверджено грип. В день, коли вона поступила в лікарню, було забрано матеріали і скеровано в Київ на обстеження на коронавірус. І, власне, вчора Київ підтвердив, що у померлої був коронавірус", - розповіла Ольга Савчук.

Після того, як жінку ушпиталили, медики себе продезинфікували. Згодом приїхали працівники санітарно-епідеміологічної станції і зробили завершальну дезінфекцію тими засобами, які мали на той момент.

Із сьогоднішнього дня лікар та медсестра, які контактували з пацієнткою, перебувають на листку непрацездатності з поміткою "карантин", на обсервації.

До слова, в Івано-Франківську до сих пір немає тестів для виявлення коронавірусу.

"Ми зв’язуємося з дистриб’юторами по всій країні. Нам обіцяли, що вчора в Україну тести завезуть, проте всі ті обіцяні партії тестів на сьогоднішній день стоять або на кордоні, а тести, які замовляли ми, знаходяться у Варшаві. Сказали, щоб до понеділка нікого не турбувати", - повідомила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук.

Всього на Івано-Франківськ зарезервували 60 тестів на грип і 60 на коронавірус.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!


Теги: