Іван Андрусяк розповів франківським студентам про світ дитячої книги


Напередодні Міжнародного дня дитячої книжки в Педагогічному інституті ПНУ ім. В. Стефаника відбулася літературна зустріч з дитячим письменником, видавцем, поетом Іваном Андрусяком. Студентам 5-го курсу спеціальності «Початкова освіта» літератор розповів про особливості творчості для дітей, звідки черпає сюжети для своїх книжок, похвалився новинками видавництва «Фонтан казок» і все це «приправив» добірною дитячою поезією.

Організатори заходу — доценти кафедри філології і методики початкової освіти Ольга Деркачова та Соломія Ушневич переконані, що живе спілкування студентів з письменниками є найкращим навчальним форматом, пише Галичина.

— Якщо до нас приїжджають відомі письменники, то намагаємося запросити їх до університету, до студентів на пари, тому що це жива література, живий літературний процес, — розповіла письменниця, доцент кафедри філології і методики початкової освіти ПНУ ім. В. Стефаника Ольга Деркачова. — Хочу, щоб студенти знайомилися і з сучасними відомими українськими письменниками. Багато хто впізнає на вулицях Дзідзя, але мало хто — Івана Андрусяка. Письменники мають бути впізнаваними. і я хочу, щоб мої студенти за книгою бачили людину, яка її написала. Коли студенти чують авторське виконання тих творів, які вивчають, це справляє на них незабутнє враження. Якщо ви спитаєте моїх студентів, кого вони знають із сучасних письменників, то вони назвуть івана Андрусяка, Володимира Єшкілєва, Степана Процюка, Марію Ткачівську, Богдана Томенчука та багато інших. Це важливо, адже вони — вчителі, свої знання принесуть до школи. Хай знають, що літературний процес — це не лише Ліна Костенко і Борис Олійник.
Один із яскравих представників української дитячої літератури — Іван Андрусяк під час зустрічі з майбутніми педагогами багато жартував, читав свої чудернацькі та дивовижні вірші для наймолодших і навіть ті, які ще не надруковані. А також розповів про те, чому письменники стають видавцями. «Успішність письменника — це не лише наклад чи кількість проданих примірників його книжок. Нам так чи інакше доводиться відвойовувати простір української книжки, українського тексту, часто в досить химерний спосіб. і тому зрозуміло, що треба шукати шляхи бути успішним не лише в тексті, а й в бізнесі», — зауважив Андрусяк. Так і народилося успішне видавництво «Фонтан казок», котре за більш як два роки існування вже стало потужним брендом та випустило чимало доброякісної дитячої літератури.
Також письменник показав студентам макет новенької книжки його авторства для діток від 2 років — «Магазин невидимих речей», сюжет якої, як і більшості творів, йому підказала донечка Стефа. До речі, проілюструвала цю дивовижну історію про дівчинку, котра не хотіла одягатися, художниця Оксана Липка з Косова. «Що для меншої дитини книжка, то більшу вагу в ній має робота не письменника, а художника. Видавництво «Фонтан казок» першим почало вказувати на обкладинці обох авторів — письменника та ілюстратора», — розповів він.
Година спілкування письменника та студентів промайнула як мить. Молодь була в захопленні, адже, за її словами, це одна із найцікавіших лекцій в їхньому студентському житті.