Командир зенітників розповів про найважчий протиповітряний бій над західними регіонами України


Командир зенітного ракетного підрозділу, Герой України підполковник Кирило Перетятько поділився подробицями про найважчий протиповітряний бій над західними регіонами України

Історію зенітника розповіли у Повітряному командуванні "Захід".

Кирило Перетятько зі своїм колективом виконав 145 пусків ракет і знищив 139 цілей. Це крилаті ракети Х-101, Х-55, Х-555 та «Калібр» і ударні безпілотні літальні апарати.

Свій найважчий і найрезультативніший бій Кирил провів в зоні відповідальності Повітряного командування «Захід» влітку 2023 року.

"Це був російський масований ракетно-авіаційний удар, – розповідає ракетник. – Спершу ворог вдарив по об'єкту прикриття дванадцятьма крилатими ракетами морського базування «Калібр». Ми збили 9 ракет, ще одну знищила мобільна вогнева група. Відразу після цього росіяни завдали удар дванадцятьма ударними БпЛА «Shahed-131/136». Ці дрони заходили на об'єкт з різних напрямків. Ми знищили 10 БпЛА. Мобільні вогневі групи ще два. Разом з дронами заходили ще 4 «Калібри». Ми також знищили усі 4 ракети. Після цього росіяни випустили крилаті ракети зі своїх стратегічних бомбардувальників. Ми встигли перезарядити наші пускові установки і знищили ще 12 крилатих ракет повітряного базування. Тільки після цього наш протиповітряний бій закінчився. Чи це було небезпечно для нас? Так. Але під час бойової роботи на це не звертаєш увагу. Керуєшся холодними беземоційними міркуваннями, фокусуєшся лише на виконанні поставленого завдання. Тільки коли все закінчується, коли рівень адреналіну в крові знижується, починаєш усвідомлювати, які загрози і ризики щойно були. Далі наступають неймовірний занепад сил, фізичне та емоційне виснаження".

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові Президент України надав Кирилу Перетятьку звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

"Ми ніколи не знаємо де опинимося завтра і коли почнеться протиповітряний бій, – каже офіцер. – Тижні і місяці проводимо в полях. Захищаємо важливі об'єкти від ударів з повітря в усіх регіонах нашої країни. Часто змінюємо позиції і виконуємо стрімкі марші на сотні кілометрів. Та сили, волі, бажання і вміння воювати у нас достатньо, аби перемогти і вигнати з наших неба і землі окупантів".

Кирило Перетятько каже, що прагне досягти ще однієї важливої особистої цілі на полі бою.

"Маю знищити літак окупантів. Мій підрозділ заслуговує на те, аби побачити шолом збитого російського льотчика-вбивці на землі, – розповідає командир. – Ці стерв’ятники будуть покараними за всі свої злодіяння".

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!