«Кубок Білого Слона». На Чорногорі змагалися лижники
Нещодавно у Карпатах відбулися вже другі змагання зі скітуру на «Кубок Білого Слона». Дев’ять команд із різних областей України долали на лижах високогірний маршрут у турнірі імені неофіційної назви обсерваторії на Чорногорі.
Організував змагання клуб активного відпочинку «Ture». За словами співорганізатора Володимира Горона, таким способом вони популяризують лижні походи в Карпатах, пише Репортер
«Ми ходимо в гори на лижах, дуже любимо це діло й захотіли, щоб цим займалося більше людей», — говорить він. Володимир наголошує, що український варіант скітурових змагань відрізняється від європейського: «Там це лише підйом на вершину і спуск з неї на лижах, а в наших реаліях можливий і другий спосіб — похід через кілька вершин, долин, річок, такий собі більше «похідний», а не «катальний» тур».
Організатори дещо змінили формат порівняно з минулорічним. Тоді мали підйом через гору Смотрич, але він був дуже стрімким, тож цього разу обрали більш пологий і мальовничий маршрут через Дземброню. Та ще й останні дві зими не дуже тішать снігом, особливо в долині, через що довелось знову корегувати трасу.
«Ми хотіли стартувати від гирла Дземброні, щоб у людей була можливість пройти 4 км по долині та втягнутись у гонку, але мусили переходити у верхів’я річки, — каже Володимир Горон. — І все одно учасники півгодини несли лижі на собі, поки не дійшли до снігу».
Загалом маршрут мав 17 км з набором висоти понад 1200 м. Найвищою точкою стала гора Піп Іван Чорногірський (2028 м). «Учасники піднімались на Піп Іван, а звідти з’їжджали на інший бік, у напрямку села Шибеного, на полонину Веснярка», — розказує Горон.
Участь у змаганнях взяли 18 учасників, які склали дев’ять команд зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Житомира, Києва та Чернівців, у кожній — по дві людини.
«Це продиктовано міркуваннями безпеки, — пояснює організатор. — У зимових горах краще ходити принаймні удвох. У нас було 3-4 команди, члени яких займаються гонками на досить високому рівні, а решта — туристи, аматори».
Наймолодшому учаснику змагань було лише дев’ять років, він виступав із татом, а найстаршому — 60.
Переможці «Кубку Білого Слона», команда «7 днів у лісі» у складі Сергія Сапіги з Тернополя та Романа Петрика зі Львова, пройшли дистанцію за 3 години 25 хвилин.
«Хлопці перед змаганнями уже сім днів були в поході, тож мали хорошу підготовку та були акліматизовані, — говорить Володимир Горон. — Їм сильно наступали на п’яти житомиряни, але ті в результаті заблукали і в підсумку посіли лише п’яте місце».
«Срібло» взяла команда «Трактор» з Ужгорода, а замкнули трійку франківці Сергій Чередніченко та Юрій Коновалов із команди «Черкон».
За словами організаторів, вони загалом задоволені тим, як усе пройшло.
«Якби не примхи погоди — безсніжжя і туман — то було б узагалі ідеально, — каже Горон. — Але спортивний дух, гостру боротьбу і приємну втому у м’язах відчули всі учасники». До того ж, обійшлося без травм — безпеку гарантували хлопці з чорногірського рятувального пункту.
Такі скітурові перегони організатори з «Ture»проводять раз на сезон. Натомість лижники з Житомира, які виступали на «Кубку Білого Слона», роблять схожі змагання на полонині Боржаві — в іншому регіоні Карпат. Окрім лижних перегонів, «Ture» протягом року організовує походи в гори, сплави по гірських річках, а також вело- та спелеотури.