Нещодавно у селі Станіславівка Коломийського району запрацювала ферма, де розводять овець.
На господарстві, площею у три гектари, налічується близько сотні голів свійських овець. Тут вирощують овець романівської породи, які відрізняються від інших видів високою якістю хутра, молока та м’яса. Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на фермі, аби почути від місцевого підприємця секрет його успіху.
Власник господарства, 35-річний коломиянин Євген Очеретяний за освітою перекладач. Зазначає, що ідея зі створення ферми у нього з’явилась ще давно. А допомогли йому знайти себе в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
«10 років тому я почав шукати себе. Я перекладач, знаю три мови, стажувався певний час в Німеччині та Штатах. Там моя увага сконцентрувалась на вівчарстві. Це той вид тварин, який не вимагає великої турботи, в порівнянні з коровами наприклад. В процесі я познайомився з агенцією розвитку ОТГ Франківщини. Ці люди мене надихнули, дали можливість зважити всі "за" та "проти", склали бізнес-план і надали певні консультативні послуги»,- пояснює коломиянин.
Чоловік підкреслив, що під ведення господарської діяльності Сідлищенська сільська рада виділила йому два гектари землі та ще один фермер прибрав за власні кошти. Тварин, каже брав з декількох областей.
«Я завозив овець з різних господарств. Це переважно були Тернопільська та Львівська області. Таке господарство вимагає розвитку. Тому надіюсь на подальшу співпрацю з сільською радою»,- зазначає фермер.
Прикарпатець наголошує, що основним видом діяльності для його господарки стане продаж «мармурового» м’яса та овечих шкур. Коломиянин зауважує, що м’ясо цієї тварини вважають високоякісним та дієтичним та екологічно-чистим. Шкури овець планують додатково використовувати і під створення чохлів для салонів у автомобілях. У перспективі місцевого підприємства також є ідея зі створення сироварні.
Читайте нас у Facebook, Telegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!
Радник з регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук каже, що на Прикарпатті є 765 сіл і 24 селища. 65% населення області живе в селах, а увага прикута найбільше до сільських територій. Саме тому їх потрібно розвивати.
«Треба спільно шукати нові програми економічного зростання. Наш проєкт зініційований на пошук успішних фермерських господарств. Історія Євгена - приклад того, що можна переїхати з міста в село і добре заробляти та мати перспективи для розвитку»,- наголосив Мельничук
До теми: Як працює перша на Прикарпатті ферма, де вирощують равликів