Міська рада Калуша терміново виїжджає на Майдан. Жінок — не беруть


Таке рішення прийняли депутати Калуської міської ради. Виїжджають — за 2 години. Жінок з собою не беруть.

Щойно закінчилася сесія міської ради, яку не закривають упродовж кількох тижнів. На початку міський головаІгор Насалик вирішив пояснити свою позицію про Майдан.

— Дуже багато запитують, чому мене немає на Майдані. Не тільки тому, що я вважаю, що калушан не треба агітувати любити Україну. Основне — я не розділяю дій і поглядів опозиції, — запевнив міський голова.

За словами Ігоря Насалика, кров не зупиниться до тих пір, поки не будуть покарані винні.

— Те, що нині відбувається — це влада не рахується із народом і вважає його за бидло. Не можна націю вважати за свиней і поводитись, як із товарною продукцією «Даноші». Це — грань фашизму.

Посеред промови окремі депутати почали ремствувати. Мовляв, йдеться про те, що уже минуло, поїзд — пішов. А треба діяти вже.

— Зачекайте, маємо знати причину, — наполягав міський голова Ігор Насалик. — Після сьогоднішніх подій будь-які мирні процеси уже неможливі. Поки одні жуйку жували і бульки дули, а інші чекали, що все розсмокчеться само по собі, країну довели до такого стану.

— Пропоную прийняти рішення терміново виїхати на Київ, — запропонував сьогодні Ігор Насалик. — Усім депутатським корпусом — без жіночої половини і тих, кому за 60. Прошу взяти екіпіровку.

— Є пропозиція скинутись депутатам. А також звернутися до Комітету опору — щоб не сиділи, а поїхали туди, — додав міський голова.

Нагадаємо, Комітет опору диктатурі був створений одночасно із початком революційних подій в Україні. Створено спочатку громадський координаційний штаб Калущини на підтримку євроінтеграції, згодом його переіменовано у Комітет опору диктатурі. До складу Комітету ввійшли представники демократичних партій, громадських організацій, виконавчої влади, ЗМІ. На одній із сесій міської ради депутати мали намір створити ще один Комітет (”Ви знаєте, що Ігор Степанович ніколи не був поза процесами. Він у середу повертається з відпустки і очолить процес”, — акцентував голова фракції УП Ігор Хемич — Авт.). Однак, все ж вирішили, що це — недоцільно. Комітет опору диктатурі координує усі мирні акції протесту у Калуші, займається відправкою людей на Майдан, збирає та облікує кошти, проводить просвітницьку та агітаційну діяльність.

Згідно із планами, депутати міської ради мають виїхати сьогодні о 22.00 від пам’ятника Романові Шухевичу.

— Ми їдемо туди на кілька днів — доки не «розрулиться» ситуація, — повідомив депутатам міський голова.


ДОНИНІ...

Нинішній виступ міського голови — мабуть, перший самостійний прояв позиції назустріч Майдану за кілька місяців.

Так, 20 листопада минулого року міський голова Ігор Насалик поїхав за кордон. 23 листопада вперше збурився Калуш. А 24 листопада, відбулося перше віче на підтримку євроінтеграції України. 

Міський голова повернувся у Калуші за кілька тижнів. «Вікнам» пояснив: Був за 5 тисяч кілометрів. Не на Мальдівах. Також міський голова схвалив дії свого заступника — Галини Романко — яка, за інформацією «Вікон», не пускала своїх підлеглих на загальноміський мітинг.

Попри те, що повернувся, міський голова свою позицію так і не оприлюднив. Його ніхто не помітив на загальноміських віче, біля військової частини, коли калушани проводили мирні акції спостереження за тим, щоб військові не виїхали на Київ, у міліції чи суді, коли допитували та судили калуських громадських активістів.

Ігоря Насалика кликали на Майдан мотиваторами через ФБ, тролили на рекламних тумбах, а міська організація ВО «Свобода» закликала “відкинути будь-які власні амбіції, а прийти і почати разом діяти”.

Між тим, 24 січня відбулася позачергова сесія міської ради, яка тривала більше, ніж 2 години. На ній вперше за майже два місяці революційних подій в Україні міський голова висловив свою позицію щодо подій в Україні. Після — громадського тиску. Депутати прийняли рішення про те, що прийняті Верховною Радою 16 січня закони не є чинними на території Калуша.

Як уже повідомляли «Вікна», ані 20 січня, коли в Україні почалися радикальні протистояння між силовиками та громадськими активістами, а міський голова зустрівся із керівниками фракцій міської ради, ані — 22 січня, коли у Києві із вогнепальної зброї убили кількох людей, а у Калуші відбулася чергова сесія Калуської міської ради — ні депутати, ні міський голова, фактично не висловили своєї позиції щодо подій в Україні: не вшанували загиблих хвилиною мовчання, не вивісили на державних установах жалобних прапорів і не оприлюднили засуджень подій, які відбуваються в Україні і не виробили алгоритму своїх дій.

На позачерговій сесії 24 січня міський голова повідомив: він — із народом. Після того, як його «приперли до стінки».