На Калущині та Надвірнянщині зафіксували випадки сказу


Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ домашнього кота, в одному з населених пунктів Калуської громади, а також сказ куниці на території лісництва Поляницької громади.

Захворювання виявлено за результатами лабораторних досліджень.

Проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, рішенням яких затверджений план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучні території, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу.

В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Правила, які допоможуть убезпечити себе від небезпечної недуги:

- Щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів спеціалістами ветеринарної медицини.

- Утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами.

- Виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

- Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини для проведення спостереження протягом 10 днів.

- У разі укусу домашньою твариною, з’ясовувати ім’я її господаря та адресу. Це допоможе встановити за твариною ветеринарний нагляд та уникнути щеплень.

- Рани, подряпини від укусів негайно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з господарським милом. Краї рани обробити 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Негайно звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення чи терапії.

- Пошкоджений одяг, в який була одягнута людина під час укусу, обробити гарячою праскою, тільки після цього його можна використовувати.

- Уникати контактів з бездомними та дикими тваринами. Вживати заходів з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;

- Мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин необхідно користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині.

- Інформувати працівників державної служби ветеринарної служби про незвичайну, нетипову поведінку тварин.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!