Сьогодні до Дня Українського Війська ВМГО «Студентське братство» спільно з керівництвом облдержадміністрації провели презентацію молодіжної волонтерської мандрівки «Схід і Захід Разом»: зустрічі школярів і студентів з героями документальних фільмів».
Під час заходу член правління ВМГО «Студентське братство» Уляна Ковальчук розповіла про те, що протягом останнього місяця понад півтори тисячі старшокласників зі звільнених міст Донбасу пройшли організовані молодіжною організацією «Студентське братство» уроки волонтерства. Крім того, кілька десятків створили власні осередки громадської активності – «учнівські братства» у школах, які поширюють просвітницькі матеріали, проводять вуличні акції, в яких ліквідовують настінні написи часів «ДНР», що виправдовують насилля та агресію.
«Сьогодні юні східняки приїхали на Прикарпаття в рамках заходів проекту «Школа волонтерства і громадської активності», щоб зустрітись з героями документальних фільмів про борців за свободу, людську гідність і права людини», - повідомила Уляна Ковальчук.
За словами речниці ВМГО «Студентське братство» з питань розвитку волонтерства, студентки зі Слов’янська Євгенії Кравцової, зараз на сході активно проводяться уроки для школярів та студентства уроки патріотичної свідомості. В рамках таких уроків цим дітям також показуватимуть фільм В’ячеслава Бігуна «Я і є вона». Перша презентація якого відбудеться на Івано-Франківщині, а потім – на сході країни, повідомляє кореспондент "Бліц-Інфо".
Сам фільм розповідає про Василину Івасишин – дружину провідника загонів УПА на Прикарпатті Кирила Кравчука, яка під час повстанської боротьби дивом залишалася живою, хоч і прощалася із життям 6 разів.
«На основі цієї стрічки буде розроблено спеціальні уроки в школах Донбасу, які руйнуватимуть радянські міфи та сприятимуть взаєморозумінню мешканців Сходу та Заходу України», - запевнила Євгенія.
Як зауважив студент з Артемівська Павло Зубар зараз така просвітницька допомога є надзвичайно потрібною, оскільки вона розвиває патріотизм східняків, зокрема молоді та дітей. Сам хлопець відомий тим, що під час окупації, коли терористи скинули з будівлі міської ради герб України, юнак, ризикуючи життям врятував тризуб та сховав і зберіг його від знищення.
«Я розумів, що це патріотизм, але тоді я не розумів важливості цього вчинку за мірками держави», - зауважив Павло.
На завершення молодь висловила вдячність за сприяння у проведенні зустрічі заступнику голови облдержадміністрації Сергію Адамовичу та начальнику департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ігорю Дебенку.