На Прикарпатті катастрофічно зросла кількість ДТП
Стан аварійності на Прикарпатті цьогоріч та його основні причини проаналізував на брифінгу т.в.о. начальника відділу безпеки дорожнього руху УПД ГУНП в Івано-Франківській області підполковник поліції Андрій Лібрик.
Як доводиться констатувати, на території Івано-Франківщини спостерігається зростання як кількості дорожньо-транспортних пригод, так і їх прикрих наслідків. Зокрема, як зазначив Андрій Лібрик, з початку цього року сталася 171 ДТП з потерпілими, що на 48,7% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, інформує прес-служба нацполіції в області.
Внаслідок аварій 34 особи (+21,4%) загинули, а 221 (+79,7%) – травмовано. Серед постраждалих й майже три десятки неповнолітніх. Найбільше автопригод цьогоріч було скоєно внаслідок перевищення водіями безпечної швидкості руху. Це 72 аварії, а минулого року цей показник був на 50 відсотків меншим. З цієї причини 13 осіб (+23,5%) загинули, а 107 (+137%) – травмовано.
Через керування автотранспортом водіями у нетверезому стані сталося 15 ДТП (+25%), у яких 3 людей проти 7 у минулому році загинули, а 22 людей травмовано проти 9 торік. Внаслідок порушення водіями правил маневрування трапилася 21 (+75%) ДТП, у яких 4 (+300%) загинули, а 30, що вдвічі більше порівняно з таким періодом торік, травмовано.
Окремо Андрій Лібрик закцентував увагу журналістів на значному зростанні кількості порушень правил пішоходами. Приміром, через перехід дороги у невстановленому місці від початку року в області зафіксовано 19 ДТП (+850%), внаслідок чого 9 людей (проти 0) загинуло, а 11(торік було 2) травмувалися.
Через неочікуваний вихід пішоходів на проїжджу частину дороги зареєстровано 15(+200%) ДТП, наслідком яких є 8 летальних випадків проти одного, а 9 людей при цьому травмувалися, що майже вдвічі перевищує минулорічні цифри. В розрізі районів найскладніша ситуація спостерігається на Калущині, у Верховинському, Тисменицькому, Тлумацькому та Долинському районах.
«Поліцією проводяться профілактичні заходи, спрямовані на зниження аварійності, однак цей показник передусім залежить від свідомості і професійності керування автотранспортом водіїв. Адже, відповідно до статистичних даних, переважаюча більшість скоєних ДТП трапилися саме з їхньої вини і ці цифри з року в рік зростають» - відзначив керівник відділу безпеки дорожнього руху.
Андрій Лібрик також дав відповіді на запитання представників ЗМІ, зокрема щодо забезпечення безпеки руху велосипедистів та пішоходів у темну пору доби, облаштування відеоспостереження за дорожнім рухом на території краю, адміністративного покарання порушників Правил дорожнього руху тощо.