Вже два роки, як Ямниця, Сілець, Тязів та Павлівка об’єдналися в одну громаду.
Перш за все варто зауважити, що це єдина в області реверсна громада, тобто надходження перевищують її видатки. «Зайві» гроші вони повертають в держбюджет на підтримку бідніших громад. Тільки у 2019 році реверсна дотація склала 12 мільйонів гривень, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Загалом Ямницька громада є прикладом для інших в багатьох відношеннях: ремонт доріг, капітальні ремонти медичних та навчальних закладів, берегоукріплення, співпраця з бізнесом.
За словами голови громади Романа Крутого, протягом двох років з моменту об’єднання вдалося частково чи повністю відремонтувати навчальні заклади, будинки культури, садок, ФАПи та амбулаторію.
«Ми не шкодуємо, що об'єдналися. За два роки вдалося відновити більше 30 км доріг загальною вартістю 25 мільйонів, освітлюємо села, відновлюємо тротуари, мости, встановили зупинки. Придбали трактор та іншу техніку для комунального підприємства. З власних коштів громади виділили 3 млн. на берегоукріплення та надали 200 тисяч допомоги мешканцям, які найбільше постраждали від травневого паводку. Окрім того, додатково на освіту виділили 10 мільйонів, а на медицину 11 мільйонів гривень, придбали аналізатор для амбулаторії. Встановлені спортивні майданчики на території шкіл і більше мільйона виділили на встановлення дитмайданчиків у селах»,- розповідає голова.
Серед здобутків громади також можна виділити ЦНАП, який запрацює з 15 жовтня, «Бюджет участі» завдяки якому вдалося реалізувати вже 8 проєктів, власну газету, дві футбольні команди, розвиток таких видів спорту як самбо і дзюдо.
Зважаючи на такі успіхи громади, до неї вирішило приєднатися і село Рибне. Тож після довиборів, громада ОТГ поповниться ще одним селом.
Окремо варто наголосити, що в громаді дуже добре налагоджена співпраця з бізнесом, що дозволяє реалізовувати потрібні проекти. Зокрема, минулого року «Івано-Франківськцемент» подарував для амбулаторії в Ямниці автомобіль Renault Duster , а цього року ОТГ отримала в подарунок сміттєзбиральний автомобіль. Спільно з ще одним підприємством «М'ясо ІФ» вдалося укласти бруківкою вулицю. Асфальтний завод відремонтував вулицю вартістю 1 млн. та уклав договір про соціальне партнерство, що кожного року буде на 500 тисяч ремонтувати дороги в ОТГ.
Серед позитивів варто також відзначити те, що в Ямницькій ОТГ за кошти з бюджету вивозять сміття, харчують дітей у школах, та навчають у музичній школі. Як жартує сільський голова, у них маленький комунізм.
В громаді постійно тривають і ремонти в навчальних закладах. Зокрема цьогоріч на капітальні ремонти усіх навчальних закладів у місцевому бюджеті передбачено 3 871 500 грн., на поточні – 108 651 грн. Загалом, за два роки вдалося частково замінити дах, замінити опалення та водопровід, відремонтувати кабінети, сходову клітку та вестибюль у Павлівському ліцеї, відремонтувати перший поверх, учительську, дошкільне відділення та утеплити приміщення Сілецької гімназії, відремонтувати старий корпус Тязівської гімназії та облаштовують футбольне поле.
Що ж стосується Ямницького ліцею, то тут за кошти громади облаштували сучасний спортзал для занять дзюдо і самбо, провели ремонти . Окрім того ліцею подарували три мультимедійні панелі. Варто також зауважити, що за кошти «Бюджету участі» в Сілецькій гімназії від реставрували волейбольний майданчик.
Не менш активно розвивається і медицина в ОТГ. За словами Романа Крутого, нещодавно по селах громади проїхався флюромобіль і мешканці мали можливість безкоштовно обстежитись. Окрім того, селяни могли здати аналізи на СНІД, гепатит, та інші, зробити кардіограму.
Після створення ОТГ Тязівський ФАП та Павлівську амбулаторію капітально відремонтували і придбали нове обладнання.
«Я тут була ще минулого року. За цей час багато що змінилося. Мені дуже подобається. Багато позитивних змін. Коли заходиш сюди, то з порогу відчуваєш, що заходиш в сучасну амбулаторію і навіть якась більша довіра до медицини з’явилась»,- ділиться враженнями мешканка Павлівки пані Марія.
Варто наголосити, що на сьогодні Ямницька КНП вже розробила стратегію розвитку системи первинної медичної допомоги в громаді, яка зараз перебуває на експертній оцінці.
Досить активно громада розвиває співпрацю з польськими колегами, бере участь у міжнародних проектах та грантах. Наприклад, в Ямницькому ліцеї два роки буде працювати волонтер Корпусу миру з США. На початку 2019 року громада затвердила Стратегію розвитку до 2023 року в якій основними цілями є економічно розвинена територія, з сучасним промисловим комплексом, безпечне та комфортне життєве середовище та розвиток людського потенціалу.
У найближчих планах голови будівництво спортивного центру, будинку культури з адмінприміщеннями, пішохідного переходу через залізницю, продовження робіт з берегоукріплення та очистки канав, інвентаризація земель.
Також, вже до кінця року в приміщенні Тязівської сільради планують відкрити поліцейську станцію.