Одне лічать, друге - калічать: Як фірма нардепа ремонтувала дорогу в Рогатині
Тротуари покладуть, але на чиї плечі? Відповідь на це питання сьогодні шукали у мерії Рогатина, де відбулась нарада керівництва міста із представниками Служби автомобільних доріг області, ТОВ «ПБС» та районної влади.
За останні два тижні вулиця Галицька у Рогатині перетворилась у точку «кипіння». Широко розрекламована «дорога за одну ніч» додала неабиякого ентузіазму краянам, однак ніби за принципом «одне – лічать, друге – калічать» після цього ремонтні роботи призупинили, а рогатинцям залишилась обгортка від подарунку – зруйновані тротуари, пише Рогатка.
Пішоходи повсякденно нарікають на купи шлаково-піщаної суміші, глибокі канави вздовж дороги, хаотично складовану бруківку без врахування можливостей проходу людей. Дехто навіть поширює чутки, ніби таку ведмежу послугу Рогатину зробили навмисно, аби зупинити популярні соціальні програми міськради і відволікти кошти з них на ремонт тротуарів. Зрештою, громадська напруга вилилась у відкритий лист жителів Рогатина до начальника Служби автомобільних доріг області. Таке ж звернення надіслала і Рогатинська міська рада.
Двом пішоходам і бетонним конструкціям важко розминутись на тротуарі
Пояснення від керівників відповідних служб Прикарпаття та виконавця робіт вдалось почути сьогодні під час засідання у Рогатинській міській раді. Насамперед міський голова Рогатина Сергій Насалик поцікавився, чому зруйнували тротуари, якщо минулоріч під час наради керівників району, міста і Служби автомобільних доріг області В.Буджака було прийнято узгоджене рішення – ремонтувати лише верхній шар дороги по вулиці Галицькій без втручання у бордюри.
«Ми пояснили, що бюджет нашого міста не може дозволити собі ремонт двох з лишнім кілометрів тротуару, – наголосив Сергій Степанович. – Усі погодились, що по-перше, на це потрібні шалені для бюджету Рогатина кошти, а по-друге піднімати тротуари вище немає куди, бо це призведе до підтоплення магазинів, подвір’їв, присадибних ділянок. Тому вирішили бордюри у Рогатині не чіпати й, відповідно, коштів у міському бюджеті не передбачили. Натомість у місто втрутились, знищують його інфраструктуру, потоки води утворюють провалля між дорожнім полотном і тротуарами, з кожним днем ерозія збільшується».
Тротуар на Галицькій “розкладається”, як пазл
Однак почувши інформацію міського голови, заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Михайло Новосільський все одно запропонував Рогатину взяти облаштування тротуарів на себе. Він зазначив, що минулого року справді з огляду на стан дорожнього покриття у місті було вирішено не робити глибоке зрізування, тому запланували шліфування і укладку одного шару асфальтобетону. Коли ж фірма-виконавець ТОВ «ПБС» приступила до справи, побачили проблемні місця. Відтак прийняли рішення зробити зрізку і два шари покриття. Похідним виникло питання тротуарів. Тоді почали шукати гроші, яких так і не знайшли. Було передбачено кредитні кошти, але їх немає. Через це фірма працювала у борг.
«Частково роботи було призупинено, бо вирішувалось питання з водовідводом. Позиція Служби така: цю дорогу треба зремонтувати в хорошому стані і за бюджетні кошти, і за співфінансування. Тому є пропозиція, щоб ми робили покриття, бордюри, каналізацію, а міська рада взяла на себе облаштування плитки», – завершив звернення М.Новосільський.
Для матусь з візочками дорога нагадує “смугу перешкод”
Своєю чергою заступник міського голови Микола Шинкар дивувався, для чого ж тоді починали руйнування тротуарів, якщо наперед знали: коштів немає. Микола Григорович навів приклад ремонту дороги у м.Рогатині по вул. Кудрика, на який було передбачено 10% фінансування міської ради і 90% з державного бюджету. Коли мерія свої зобов’язання виконала, а гроші з державної казни не виділили, роботи зупинили, не заборгувавши виконавцю робіт – філії «Рогатинська ДЕД». Загалом же на ремонт доріг цьогоріч міська рада передбачила мільйон гривень, який використали на вулиці Кудрика та Коцюбинського. Більше коштів місцевий бюджет немає, хіба що доведеться «паралізувати» соціальні і житлово-комунальні ініціативи (безкоштовне медичне забезпечення, безоплатне гаряче харчування одиноких, ремонт дахів багатоквартирних будинків і т.д.)
Щоб дістатись до пішохідного переходу,треба переступати через наскладану бруківку
Відтак Новосільський пообіцяв шукати інші шляхи фінансування, а Насалик підкреслив, що подібні речі чи можливість співфінансування треба було обговорювати заздалегідь, а не постфактум, коли бюджет Рогатина вже прийнято і в інфраструктуру Рогатина самовільно втрутились.
Під час засідання
Зрештою представник ТОВ «ПБС» Володимир Мельничук пообіцяв сьогодні ж відновити роботи. Їх зупинку він пояснив потребою підготувати проектну документацію і пошуком шляхів вирішення питання, як відвести воду. Представники фірми зауважили, що фінансову сторону питання візьмуть на себе, до кінця тижня зроблять колектор і відразу ж займуться бордюрами.
У той же час Шинкар зазначив, що тепер місту необхідно подбати про безпеку тих подвір’їв та присадибних ділянок, яким внаслідок підвищення тротуарів загрожуватиме підтоплення. На ці роботи закладуть кошти у бюджеті Рогатина.
Як відомо, фірму «ПБС» контролює нардеп від Івано-Франківська Олександр Шевченко, який обрався від «Блоку Петра Порошенка», а потім вийшов із фракції. Саме його брат Віктор Шевченко балотувався до парламенту та здобув перемогу у 85 окрузі, куди входить і Рогатин.
До теми: Колишні працівниці “Буковелю” відремонтують дорогу до курорту за чверть мільярда гривень