Олександр Сич проінспектував створення військового госпіталю в Коломиї
Коломийський район з робочим візитом відвідав голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, перший заступник голови облради Василь Гладій, та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко
На зустрічі з керівництвом району розглянули комплекс питань, які стосуються вузлової лікарні станції Коломия Львівської державної залізниці. Після чергової сесії Івано-Франківської обласної ради, яка відбудеться 18 березня 2016 року, Коломийська вузлова лікарня мала би набрати новий статус. Адже саме на цій сесії народні обранці мали би остаточно проголосувати за передачу будівлі вузлової лікарні обласній раді та щодо реорганізації її в госпіталь ветеранів війни.
Тобто запрацює Комунальний заклад «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» (це перший і єдиний в нашій області) і розрахований він на 120 ліжок та 30 ліжок денного стаціонару. До того ж, вузлова лікарня й так уже отримує фінансування з обласного бюджету. До того ж в Україні мережа госпіталів ветеранів війни працює досить ефективно. В таких закладах створена сучасна лікувальна та матеріально-технічна база, яка нараховує 8,5 тис. ліжок у всіх регіонах України, крім Київської та Івано-Франківської областей. Госпіталі повністю укомплектовані кваліфікованими кадрами, що мають достатній досвід роботи з реабілітації учасників бойових дій.
Діяльність госпіталів визначена Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту». А згідно з новим, то в першу чергу мають там лікувати та оздоровлювати ветеранів та учасників бойових дій (ветеранів-інтернаціоналістів, ОУН-УПА, Другої світової війни, воїнів АТО, тощо). До того ж БЕЗКОШТОВНО! Адже згідно із Постановою Кабінету Міністрів від 27.01.2016 року на харчування такої категорії передбачено не менше 55 грн. на день, а на лікування – на день 65 грн.
На даний час є поліклінічне відділення на 160 відвідувань, клініко-діагностична лабораторія, рентгенкабінет, фізіотерапевтичне відділення та терапевтичне на 45 ліжкомісць, а також хірургічне на 25 ліжкомісць.
Окрім адміністративно-господарської частини, терапевтичне відділення мало бути розраховане на 40 місць, як, власне, і хірургічне (включаючи 10 травматологічних та 5 урологічний ліжок), а ще неодмінно буде створено 40 неврологічних ліжкомісць та реабілітаційний блок (фізіотерапія, ЛФК, відділення водолікування, кабінети психолога, психотерапевта, тощо). Розширено буде стоматологічну службу та діагностичний блок. Я маю на увазі, спектр надання медичних послуг та діагностики. Усе має відбуватися в одному медичному закладі. Адже й згідно з усіма нормативними актами проведення реабілітаційних заходів учасникам АТО в госпіталях здійснюється з метою скорочення термінів відновлення пошкодженого здоров’я, досягнення їхньої соціальної адаптації та неодмінне повернення таких пацієнтів у суспільство. Проте й надалі лікуватимуть всіх, хто звернеться за неврологічною чи терапевтичною допомогою. Та, швидше за все, такій категорії доведеться за надання медичних послуг сплачувати певну суму коштів. Тобто лікування проводитиметься на госпрозрахунковій системі.