Осмолодський лісгосп примножує лісові багатства


Щоб привернути увагу громадськості та молоді до такого важливого й відповідального процесу, як створення лісів, навесні вже не один рік поспіль під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводять Всеукраїнську акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках». Традиційно вона розпочалася 21 березня — у Міжнародний день лісу і триватиме до Дня довкілля, який відзначаємо 16 квітня.

В цей період у населених пунктах Рожнятівщини  висаджують дерева, кущі, надаючи територіям привабливості і затишку. Для проведення акції ДП «Осмолодський лісгосп» — один з найстарших в області, який очолює Олексій Фрик, надав саджанці, а до своєрідної толоки активно долучилася  учнівська молодь. Працівники лісової охорони ДП «Осмолодський лісгосп» за підтримки селищного голови Брошнева-Осади івана Шикиринця та громади провели озеленення парку культури та Алеї слави Небесної Сотні тощо. Активними учасниками акції стали учні Брошнівського лісопромислового ліцею. 
Загалом  спільними зусиллями посадили понад 200 саджанців — дугласії, модрини, сосни звичайної, ялиці білої, смереки, каштана кінського. Упродовж місяця триватиме також озеленення та благоустрій прилеглих територій лісництв, пише Галичина

Цього року в ДП «Осмолодський лісгосп» заплановано посадити лісові культури на площі 113 га. Для цього потрібно їх 595 тис. шт., які є у лісгоспі. Адже посадковий матеріал вирощують власноруч у  лісових  розсадниках (постійних і тимчасових) лісництва, тож повністю забезпечують себе ним. Щоб забезпечити потребу в лісовому матеріалі в майбутньому, заготовлено 618 кг насіння (ялиця біла — 445 кг, ялина європейська — 14 кг, сосна кедрова — 113 кг і інші) та закуплено 34 кг насіння (7 кг дугласії, 5 кг модрини, 20 кг смереки і 2 кг сосни звичайної). У всіх розсадниках (є у кожному лісництві) щороку вирощуємо понад мільйон сіянців основних лісоутворювальних порід, а також саджанці декоративних порід, які використовуємо для озеленення. Створили окрему структурну одиницю — тепличний комплекс, яким опікується Тетяна  ільків  під безпосереднім керівництвом лісничої Перегінського лісництва  Гавич.  

Суттєвою перевагою вирощування сіянців із закритою кореневою системою є можливість висаджувати їх на постійне місце майже протягом усього вегетаційного періоду. Крім високої приживлюваності, такі сіянці не хворіють після перенесення на постійне місце та не піддаються стресу. Таким способом зменшується кількість садивного матеріалу на одиницю площі, відсоток доповнення, кількість доглядів за ними, а відповідно і витрат у період до переведення на покриту лісом площу.