Транспортна реформа у Франківську набирає обертів. Щоб навести лад із паркуванням в середмісті управління транспорту визначило кілька паркувальних зон.
Тож тепер водіям можна залишати свою автівку тільки у визначених місцях. Таких у середмісті є три. За словами начальника управління транспорту і зв’язку Олега Ганчака, місця і межі зон для паркування визначала спеціальна комісія, пише Бліц-Інфо.
«Перша паркувальна зона була сформована відповідно до рішення міської ради. Друга і третя - беручи до уваги місця для паркування. Зони формувалися відповідно до логіки, що є місця більш продуктивні та менш продуктивні. Опісля вже був проведений конкурс на якому визначили операторів паркування по всіх трьох лотах», - пояснює Ганчак.
За результатами конкурсу комісія визначила переможців по трьох лотах.
Перший лот - Перша паркувальна зона: вулиці Старозамкова, Базарна, Галицька (біля ресторану Фран-Ко), Площа ринок.
Переможцем по лоту став підприємець Микола Гавриляк. Він встановив 2 паркомати на вулиці Старозамковій і додатково з вересня там працює термінал. Загалом паркувальна зона розрахована на 68 місць, з яких 10%- це місця для осіб з обмеженими можливостями. Також за умовами договору підприємець щомісяця сплачує до міського бюджету 10% зібраних за паркування коштів. Окрім того Гавриляк повинен сплатити до міського бюджету вартість робіт і обладнання які були використані для облаштування зони.
Проте варто зауважити, що вчора активісти оприлюднили лист від прокуратури, в якому йдеться, що підприємець Гавриляк незаконно перекрив середмістя. У документі вказано, що відповідно до договору між Миколою Гавриляком і Управлінням транспорту йому було надано право з надання послуг платного паркування на зовсім інших майданчиках. Тому прокуратура внесла цю справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань і зобов’язала УТіЗ відкрити вулиці для проїзду.
В той же час в начальник управління транспорту Олег Ганчак запевнив кореспондента Бліц-Інфо, що жодних листів від прокуратури до нього не надходило, а Гавриляк працює відповідно до підписаного договору. Втім, якщо ж таке звернення від правоохоронців буде, то управління його виконає.
Лот другий - вулиці Грушевського, Вагилевича, Незалежності, Січових стрільців, Дністровська, Шевченка, Галицька і Військових ветеранів.
Переможцем по цьому лоту став ПП «Ярко-ІФ». Загалом у даному лоті є 14 майданчиків розраховані на 263 паркувальні місця. Підприємець уже встановив один паркомат на розі вулиць Незалежності-Вагилевича. Згідно умов договору вони повинні щомісяця сплачувати до бюджету 5% зібраних за паркування коштів.
Третій лот - вулиці Міцкевича, Лесі Українки, Мартинця, Привокзальна, Шопена, Новгородська (промисловий ринок), Низова, Тичини Пн. Бульвар.
Загалом 11 майданчиків, які розраховані на 223 паркувальні місця. Переможцем по лоту став ФОП Петришин Д.Я. Відповідно до умов договору щомісячний платіж до міського бюджету складає 16% від зібраних коштів. Підприємець уже встановив 8 паркоматів, проте вони досі не підключені. Проте, за словами Олега Ганчака, до кінця місяця всі необхідні роботи проведуть і паркомати запрацюють.
Звичайно, що в чиновників ще багато роботи по затвердженню цих паркувальних зон і майданчиків, проведення громадських слухань для визначення плати за паркування та інших. Проте все ж найважливішим залишається питання чи зручно буде водіям користуватись паркоматами і як нововведення змінить їхнє життя. Тож будемо розбиратися у цьому питанні детальніше.
Перш за все варто нагадати, що паркомати встановлюють двох видів. Варто зауважити, що паркомати в другій зоні для паркування набагато зручніші для водіїв, адже в них можна розрахуватися карточкою.
Це до речі дуже важливо, адже жоден з автоматів здачі не видає, про що є відповідні наліпки. Отже автомобілісти, які захочуть залишити авто у третій пакувальній зоні, де паркомати не обладнані функцією безготівкового розрахунку, повинні наперед подбати про дрібні гроші.
Таку ж думку розділяє і паркувальник Мирослав. Чоловік каже, що водіям важко буде оплачувати за паркування в автоматах, які не дають здачу. Адже, як правило, мало в кого з автовласників знаходиться потрібна за паркування сума і паркувальники дають здачу. А оскільки на його майданчику автомат не приймає картки, чоловік переконаний, що буде дуже багато скарг від водіїв.
Запитую, як зміниться робота самого Мирослава після того, як запрацюють паркомати. Чоловік усміхається і каже, що для нього нічого не зміниться, єдине що план виконувати вже не потрібно буде.
Окрім того виникає багато питань стосовно паркування мешканців будинків прилеглих до паркувальних майданчиків. Адже зараз діє правило про безкоштовний заїзд і паркування для прописаних мешканців будинків. В той же час на виконкомі люди піднімали питання, як бути тим хто проживає в будинках, але прописані в іншому місці. Міський голова доручив управлінню транспорту вирішити це питання якнайшвидше.
Зараз ще зарано говорити настільки кращим для водіїв буде запровадження паркоматів, проте у тому, що проблем і непорозумінь виникне ще багато, сумнівів немає. Та на завершення хочеться згадати мудрість: "Не помиляється той, хто нічого не робить".