Підозрованих у багатомільйонних розкраданнях покарали невеликими штрафами


Посадовці "Івано-Франківськ-Пропан", у яких під час обшуку вилучили $500 000 і золоті злитки, отримали по 15 000 грн штрафу за зловживання повноваженнями.

Івано-Франківський міський суд виніс вирок організаторам незаконної схеми з продажу газу, що призначався для потреб населення, через мережу АЗС, пише КУРС.

Як з’ясувало слідство, схему організував директор Дочірнього підприємства «Івано-Франківськ-Пропан» ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Сикала.

У ній взяли участь також начальник відділу комерційної діяльності та логістики «Івано-Франківськ-Пропан», начальник газонаповнювальної станції с. Марківці, начальник газонаповнювальної станції м. Радехів, начальник Коломийської дільниці та начальник Рожнятівської дільниці скрапленого газу.

Підозрюваних затримали у грудні 2018 року. Під час обшуків правоохоронці вилучили тоді 500 тисяч доларів США, 22 тисячі євро, 240 тисяч гривень, золоті злитки на понад 8 мільйонів гривень (в еквіваленті національної валюти), понад 300 метрів кубічних скрапленого газу. Також вилучено пістолет та боєприпаси до нього, “чорнові” записи та іншу документацію.

Згодом суд наклав арешт на автомобіль “Toyota Prado” Ігоря Сикала. Слідство вважало, що автомобіль Сикала отримав внаслідок незаконної реалізації скрапленого газу з метою особистого збагачення.

У матеріалах справи йдеться, що організатори схеми з 3 жовтня по 28 листопада 2018 року з метою отримання неправомірної вигоди поза бухгалтерським обліком продали 93,81 тонни скрапленого газу, призначеного для потреб населення, приватному підприємству «Новатор», яке займається оптовою та роздрібною реалізацією скрапленого газу.

Вартість незаконно проданого газу 832 837 грн.

Організатори схеми також надавали водіям ПП «Новатор» товарно-транспортні накладні для перевезення скрапленого газу, що містили недостовірні відомості про одержувача вантажу, та з метою приховування вказаного злочину не вносили відомості про відпуск товарно-матеріальних цінностей.

Ігор Сикала в суді визнав провину. Він зазначив, що очолюване ним підприємство отримувало відповідні прибутки за рахунок сформованих надлишків скрапленого газу.

Також він запевняв суд, що згадані прибутки використовувались саме на розвиток підприємства в зв’язку зі скрутним економічним становищем.

Інші учасники схеми також визнали провину. Просили суд суворо їх не карати.

В результаті суд визнав учасників схеми винними за статтями «службове підроблення» та «зловживання повноваженнями».

Директор ДП «Івано-Франківськ-Пропан» Ігор Сикала отримав 15 300 грн штрафу з позбавленням права обіймати посаду директора підприємства в нафтогазовому комплексі строком на 3 роки.

Його підлеглі отримали штрафи від 12 750 грн до 14 450 грн з позбавленням права обіймати аналогічні посади на підприємствах в нафтогазовому комплексі строком на 1-2 роки.

Речові докази: автомобіль «Toyota Prado» і грошові кошти й речі, вилучені під час обшуку 26 грудня, – повернули Ігорю Сикалу. Вилучені в інших фігурантів речі і гроші теж повернуті власникам.

Вирок Івано-Франківського міського суд може бути оскаржений в апеляційній інстанції протягом 30 днів.

До теми: В Івано-Франківську ліквідували чергову нелегальну АЗС

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.

Завжди цікаві новини!


Теги: