Прикарпатці у facebook поширюють фейк про нібито поранених у Чернігівському шпиталі


Українці масово репостять і розсилають месенджерами повідомлення про те, що нібито у Чернігівському шпиталі знаходяться три хлопці без пам'яті. І, мовляв, треба допомогти знайти рідних.

Не оминуло це й прикарпатського сегмента соцмережі. Втім, це циклічний фейк, повідомляє антифейковий проект Нота Єнота.

"Ніколи такого не було - і от знову! Українці знову масово репостять і розсилають месенджерами та соцмережами старезний фейк про те, що у Чернігівському госпіталі неБурденка, де жінка доглядає за сином, знаходяться три непритомні поранені хлопці. Ми спростовували цю маячню кілька разів у  2023 році. Правда цього разу московитський госпіталь імені не то Бурденка, не то Бурленка назвали Чернігівським. Імена, прізвища та дати народження залишилися тими ж самими - Дьомін Олексій, Глужко Віктор та Мілехін Микола", - зазначається у повідомленні.

Автори проекту додають, що фейковий допис зібрав 27 тисяч поширень лише за кілька днів тільки з одного акаунту, бо "може хтось шукає цих воїнів".

"Ця історія - ще один доказ того, як легко маніпулювати людьми за допомогою тем про військових, захисників та захисниць. Саме цим користуються росіяни, щоб знайти патріотичну українську аудиторію, вразливу до фейків", - підсумовують у Ноті Єнота.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!