Про справу франківчанина Костура, якому «шиють» дві статті, та поради адвоката при затриманні
У п'ятницю, 24 січня, у Івано-Франківську провели прес-конференцію стосовно побитого "Беркутом" іванофранківця Олександра Костура, який наразі знаходиться у Святошинському райвідділі міліції у Києві. У розмові взяли участь друзі затриманого, громадські активісти, а також адвокат Ірина Вань, котра поспілкувалась з адвокатом Костура.
Що стосується адвоката, якого призначили Олександру Костуру, то Вань запевняє, що правову допомогу йому надають якісно:
«Ви не повинні хвилюватися, що він на сьогоднішній день знаходиться без захисту. Адвокат працює, їм допомагають також депутати й інші захисники».
Нагадаємо, Олександра Костура затримали 22 січня близько 13 години на Грушевського, його побив та викрав "Беркут" і до вечора його вважали зниклим. Знайшли франківця у Святошинському райвіділі міліції.
"Зараз будуть вирішувати питання про надання запобіжного заходу, а клопотання буде подано, я вас запевняю, про обрання тримання під вартою. - каже пані Ірина. - Та зараз дуже важливо зібрати якнайбільше даних, які можуть Олександру допомогти. Тому що при обранні запобіжного заходу, такого, як тримання під вартою, суддя повинен взяти до уваги всі ці характеризуючі дані щодо особи. І тримання під вартою може бути обрано суддею тільки у тому випадку, якщо буде доведено, що більш м'який запобіжний захід не можуть обрати."
"Як я знаю, Сашка характеризують позитивно. - продовжує адвокат. - Він сирота, в нього немає матері. Батько інвалід першої групи. Я не знаю всіх нюансів по справі і не бачила матеріалів, але суддя повинен взяти все до уваги. Будемо сподіватися, що оберуть більш м'якший запобіжних захід, ніж тримання під вартою."
Також пані Ірина дала кілька порад, у разі, якщо вас затримають правоохоронці під час сутичок на Майдані.
"Якщо у вас є свій адвокат, то привозьте. Але поки він приїде, я раджу затриманим не відмовлятись від допомоги юристів та адвокатів із центру надання безоплатної правової допомоги. - каже Ірина Вань. - Ні в якому разі не давати жодних пояснень, жодних коментарів."
За словами пані Ірини, не тільки громадяни, але іноді й самі юристи добре не розуміють, що саме означає - затримання.
"Як пояснюють правоохоронці, порушників у клітку не посадили, в райвідділ не привезли, протокол не склали - не затриманий. Насправді, затриманою є людина, яка повинна підчинятися наказу службової особи, яка позбавлена свободи, вільно пересуватися, - вона уже є затримана. - пояснює адвокат. - Ви знаєте, як відноситься "Беркут" зі Сходу до затриманих, а особливо, до наших краян з Франківщини, Львівщини, Західна Україна - ми в групі ризику."
Ірина Вань наголошує, що при затриманні негайно потрібно вимагати у службової особи складання протоколу про затримання і вимагати повідомити про затримання у центр з надання безоплатної правової допомоги.
"Центри реагують на такі повідомлення і я раджу затриманим не відмовлятись від цієї допомоги."