Прокуратура Прикарпаття: Перезавантаження


За реформою міліції спостерігає вся Україна. А от за реформою прокуратури – мало хто. Ця реформа немовби навмисно перенесена в не надто публічну площину, а так не повинно бути.

«Яка прокуратура потрібна Україні? Чесна, прозора, яка б захищала інтереси простих людей та карала злодіїв. Сьогодні ми перезавантажуємо систему та оголошуємо відкритий конкурс. Майже 700 прокурорів усіх рівнів під персональним контролем президента України, генерального прокурора та заступника генерального прокурора. Хочеш навести порядок в країні? Приєднуйся до команди реформаторів», – йдеться у відеоролику Генпрокуратури. І дуже хочеться повірити, що так і буде, пише Галицький кореспондент

Нагадаємо, ще 20 липня ц. р. заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе розпочав відбір претендентів на посади місцевих прокурорів та їх заступників. При цьому він наголосив, що чекає на людей «не з системи». Цікаво, що він мав на увазі?.. Якщо в інформації щодо подачі документів йдеться про те, що документи можуть подавати претенденти з вищою юридичною освітою та стажем роботи три (якщо це стаж роботи на прокурорських посадах), або п’ять років (стаж у галузі права).

Отже, з 20 липня по 10 серпня заяви на керівні прокурорські посади почали приймати у п’яти обласних центрах – Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську та Одесі. Оскільки Івано-Франківщина найближче до Львова, то саме там обиратимуть прокурорів для нашого краю.

Кожному – по 100

Претенденти на прокурорські посади повинні були пройти чотири етапи конкурсного відбору.

Перший етап – тестування на знання законодавства – відбувся на початку вересня. Запитання затверджувалися генеральним прокурором. Кожному кандидату електронна система генерувала свій унікальний тест на 100 питань. Кожна правильна відповідь оцінювалася в 1 бал, відповідно, максимальна кількість можливих балів – 100. Претендентам треба було знати Конституцію України, Дисциплінарний статут прокуратури, різні кодекси та закони – загалом 24 документи.

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» у співпраці з Консультаційною місією Європейського Союзу (EUAM) спостерігали за дотриманням конкурсних процедур у кожній аудиторії всіх п’яти регіональних центрів з організації та проведення конкурсного відбору в органи прокуратури. І констатували, що перший з чотирьох етапів відкритого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, пройшов за стандартизованою відкритою процедурою, яка дозволила забезпечити рівні умови для усіх зареєстрованих кандидатів.

На жаль, було зафіксовано кілька випадків, коли через технічні проблеми кандидати не змогли отримати свого результату. Причому він не зберігався і на сервері. У такій ситуації кандидату пропонувалося ще раз пройти тест у цей же день або у визначений інший.

Також зафіксовано, щоправда, тільки один випадок по всій Україні, коли тестування одразу двох учасників були призупинені через підказки.

Комплексний підхід

Другий етап конкурсного відбору відбувся в кінці вересня. Це було тестування на загальні здібності, що складається з трьох тестових блоків. Перший – логічний, призначений для визначення логічних здібностей кандидатів, складався з 12 питань. Другий – числовий, він демонструє, як кандидат вміє працювати з цифрами, проводити розрахунки та теж складається з 12-ти питань. І третій – вербальний, що показує вміння кандидата працювати з текстовими документами, аналізувати їх і робити висновки. Він складається з 15 питань.

А в середині жовтня відбувся третій етап конкурсу – тестування особистісних характеристик. Він дає різнобічну характеристику особистості та включає кілька шкал: шкала «Енергія» (схильність до екстраверсії/інтроверсії), шкала «Дружелюбність» (рівень «приємності» у спілкуванні), шкала «Сумлінність» (здатність до самоконтролю і саморегуляції), шкала «Емоційна стабільність» (врівноваженість, терпіння, емоційна стійкість), шкала «Широта кругозору» (відкритість новому досвіду і високий рівень інтелекту) та перевірочна шкала «Брехня» (наскільки правдиво кандидат відповідав на питання).

Відкрита співбесіда

На черзі четвертий етап, який має відбутися 17 листопада. Конкурсна комісія у складі голови конкурсної комісії Монастирського Дениса Анатолійовича, секретаря конкурсної комісії Мельника Олександра Івановича та членів комісії Капітули Олега Валерійовича, Крулька Івана Івановича, Війтовича Любомира Михайловича, Юрика Тараса Зіновійовича оберуть івано-франківського, тисменицького, калуського, коломийського та надвірнянського місцевих прокурорів і їх заступників.

На цьому етапі проводиться співбесіда, метою якої є «оцінка професійних, морально-ділових та управлінсько-організаційних здібностей кандидата, необхідних для виконання службових обов’язків».

Співбесіда відбуватиметься онлайн. І за нею можна буде спостерігати на сайті http://konkurs.gp.gov.ua/. Представники всіх громадських організацій, як міжнародних, так і українських, мають змогу прослідкувати за проведенням співбесід з кандидатами на посади керівників місцевих прокуратур. Для цього всі охочі не пізніше, ніж за два дні до дати відвідування повинні надіслати запит на електронну адресу observers@gp.gov.ua.

Шукаємо інформацію!

Ну, і найважливіше: до останнього етапу конкурсного відбору ввійшли по 16 кандидатів. Члени комісії просять громадян повідомляти про факти, які мають значення для оцінки кандидатів.

Якщо говорити про Івано-Франківську місцеву прокуратуру, то мова йде про адвокатів Ростислава Дзьобу, Оксану Міськів, Сергія Ткачука і Романа Бунича, суддю Березнівського районного суду Рівненської області Василя Мельника, підполковника військової прокуратури Західного регіону Миколу Кодратюка, головного спеціаліста відділу організаційної роботи, документування, контролю головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Наталію Розметанюк та колишнього керівника міського управління юстиції Юрія Троценка.

Всі решта претендентів – працівники Івано-Франківської обласної прокуратури. Це Михайло Гавадзин, слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури; Володимир Бахур, начальник управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні; Наталія Кутинська, старший прокурор відділу нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури; Ігор Гринда, прокурор відділу організації представництва на захист інтересів громадянина або держави управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури; Володимир Грищук, прокурор відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, та процесуального керівництва прокуратури; Ігор Стефанишин, начальник відділу нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури; Іван Коцюруба, старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення, приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні; Тарас Безбородько, начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення, приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні.