Прикарпатські енергетики розпочали весняний сезон обрізки дерев


На цей рік у "Прикарпаттяобленерго" планують розчистити більше 2 тисяч кілометрів трас ліній електропередач.

Працівники чистять гілля поруч з лініями 10, 6 та 0,4 кВ, обрізка дерев на власних ділянках – це обов’язок господарів.

У енергокомпанії зазначають, що більша частина аварійних вимкнень електропостачання під час стихії стається саме через невчасну обрізку господарями дерев поруч з електролініями. 

Для проведення обрізки дерев на своїй ділянці споживачеві потрібно звернутися у РЕМ з заявою, вказавши день, коли ви хочете проводити роботи, і номер лінії, яку треба вимкнути (номери написані фарбою на опорах). У вказаний день приїжджає бригада, яка вимикає, а потім вмикає лінію. Якщо споживач не має фізичної можливості обрізати дерева (одинокі перестарілі, пенсіонери та інваліди), фахівці РЕМ обрізають гілля самостійно.

«Падіння необрізаного гілля на електролінії не тільки спричиняє вимкнення електропостачання, а й несе пряму загрозу ураженням струмом для людей та домашніх тварин - зазначає заступник технічного директора Володимир Бондаренко. – Тільки за минулий рік у наш Кол-центр надійшло 4 тисячі звернень щодо обірваного проводу. Це дуже серйозно, для того, щоб убезпечити себе від нещасних випадків, господарям потрібно відповідально ставитися до обрізки дерев на власних подвір’ях»

Нагадуємо, що для зручності споживачів щороку у кожному районі розробляються Графіки чистки трас електроліній, які публікуються у газетах, передаються органам місцевої влади та вивішуються у сільських радах. Для кожного населеного пункту визначається конкретний час вимкнення, тож мешканці можуть організуватися та спланувати обрізку дерев без загрози життя та здоров’я. 

4 ознаки того, коли потрібно обрізати гілля: 
- якщо гілки наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 1 метр;
- якщо нові дерева доросли до проводів;
- якщо гілля нависає над проводами;
- якщо дерева аварійні і при негоді можуть впасти на проводи.