Прикарпатські науковці закликають активніше використовувати відновлювальні джерела енергії


В Україні відновлювальні джерела енергії займають лише два відсотки порівняно з використанням інших джерел. В той час, як в європейських країнах ці показники в рази вищі. До прикладу, в Данії – 45%, у Великобританії – понад 20%.

Такі відомості озвучив завідувач кафедри енергетичного менеджменту і технічного моніторингу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Петро Райтер під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, інформує прес-служба обласної ради.

На даний час є чимало напрацювань щодо використання відновлювальних джерел енергії, наголосив професор. Зокрема, отримати теплову енергію дозволяють теплові насоси та сонячні колектори. А зекономити кошти на оплаті за електроенергію допоможуть сонячні батареї. Їх можна встановлювати як у приватних чи державних установах, так і в багатоквартирних будинках та навіть використовувати для вуличного освітлення.

Задля ефективного впровадження відновлювальних джерел енергії на Прикарпатті Петро Райтер запропонував керівникам районних рад та міст обласного підпорядкування співпрацювати з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.

Таку пропозицію підтримав голова обласної ради Олександр Сич. 

"Давайте ефективніше використовувати науковий потенціал державних університетів. Адже в розрізі районів можна робити магістерські дослідження".

Разом з цим, очільник облради запропонував фахівцям вирахувати вартість дослідження енергетичного потенціалу області, щоби в майбутньому, при наявності необхідного фінансового ресурсу, провести такі дослідження на Прикарпатті.

До співпраці з науковцями керівників районів та міст обласного підпорядкування закликав і проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Карпаш. Професор ознайомив членів Консультативної ради з ініціативою прозорості видобувних галузей. Вона передбачає обов’язкове звітування нафтовидобувних компаній про сплату податків та інших платежів до бюджетів усіх рівнів. Відтак, Олег Карпаш закликав контролювати цей процес на місцях. А також залучати науковців та студентів до проведення дослідження надр на території того чи іншого району області.