Прикарпатські поліцейські розшукали всіх дітей, які цьогоріч втекли з дому


Усі 10 неповнолітніх, які були у розшуку як зниклі безвісти, знайдені та повернуті за місцем їх проживання чи постійного перебування. Водночас працівники сектору молодіжної превенції Нацполіції Прикарпаття акцентують увагу на причинах таких вчинків, а відтак їх попередження.

Найчастіше діти самовільно йдуть з дому після конфліктів з дорослими або через негативний вплив однолітків чи старшокласників. Буває, що дитина зникає, опинившись у біді, проте це трапляється рідко. Ще частина – це ті, хто залишився без належного батьківського нагляду, тобто діти з неблагополучних сімей. В таких випадках проводиться профілактична робота з батьками (опікунами, піклувальниками) – бесіди, попередження та вживаються міри адміністративної відповідальності. І лише за відсутності позитивних змін у ставленні до дитини застосовуються суворі покарання. Йдеться про позбавлення батьківських прав, а якщо дитина постраждала від невиконання батьківських обов’язків – й кримінальне покарання, інформує Управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області.

Нерідко підлітки йдуть з дому через перші симпатії, почуття, які їхні батьки не сприймають серйозно і, на думку дітей, не розуміють їх. На такий крок дітей підштовхує бажання довести батькам та оточуючим свою самостійність і зрілість. Ці діти, як правило, тікають з дому періодично.

Варто зазначити, що при надходженні до поліції повідомлення про зникнення дитини, до пошуків залучається не лише поліцейський підрозділ молодіжної превенції. Інформація про розшук відразу ж передається в усі підрозділи не лише на території Прикарпаття, а по всій Україні. І немає значення – вперше дитина зникла чи це повторний випадок. Адже, на відміну від батьків, які іноді безпечно вважать, що дитина, пішовши з дому після конфлікту з ними, заспокоїться і повернеться, працівники поліції добре знають, у якій небезпеці може опинитися неповнолітній на вулиці без догляду дорослих.

У першу чергу, дитина може стати жертвою будь-якого злочину, в тому числі – сексуального характеру. По-друге, з підлітком, який після сварки з батьками, вчителями чи однокласниками знаходиться у збудженому, неадекватному стані, може статися нещасний випадок. І найжахливіше – дитина може покінчити життя самогубством.

Шановні батьки! Завжди пам’ятайте: яких заходів не вживали б поліцейські, вчителі чи працівники соціальних служб, найбільший вплив на власних дітей маєте саме ви. Будь ласка, приділяйте достатньо часу для виховання своїх дітей, адже згаяний час важко, а то й зовсім неможливо надолужити.