Прикарпатські рятувальники вчили лісівників гасити пожежі
Зважаючи на кліматичні зміни, які спричиняли впродовж останніх кількох років посушливу погоду, на території Прикарпаття різко зросла кількість лісових пожеж.
За словами першого заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Олійника, одним із важливих аспектів у роботі лісогосподарських підприємств є забезпечення виконання протипожежних заходів.
«Щовесни та осені існує велика загроза виникнення лісових пожеж, пов’язаних зі спалюванням сухої трави на сільгоспугіддях, - зауважив Роман Олійник. – Тому дуже важливе значення має налагодження взаємодії із працівниками управління ДСНС, зокрема, проведення спільних навчань, які дозволять у майбутньому оперативно реагувати на виникнення пожеж та ефективно проводити боротьбу з їхніми наслідками».
На переконання Романа Олійника, серед найнебезпечніших пожеж, з якими доводилося боротися рятувальникам, це горіння торфового горизонту, які кілька років тому вирували у кількох лісгоспах області. Для боротьби з ними були залучені працівники районних управлінь ДСНС, завдяки чому вдалося уникнути розповсюдженню вогню на великі території.
Окрім того, на Прикарпатті облаштовано близько 200 рекреаційних місць для відпочинку, що також сприятиме зменшенню виникнення пожеж у лісових масивах.
Додамо, що подібні навчання будуть і надалі проводитися працівниками обласного управління лісового та мисливського господарства спільно з вогнеборцями управління ДСНС в області. Разом з тим, триватиме інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення.