Швейцарія профінансує боротьбу з основними причинами смертності на Прикарпатті


Сьогодні, 16 березня, відбулося обговорення практичних кроків реалізації Проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» за участю представників Бюро Всесвітньої Оганізації Охорони Здоров'я в Україні та Міністерства охорони здоров’я України.

Адже, Івано-Франківщина увійшла до переліку семи пілотних регіонів, у яких буде реалізовано спільний проект Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарської Агенції Розвитку та Співробітництва щодо зміцнення здоров'я населення, передає кореспондент Бліц-Інфо.

За словами керівників проекту, головними "вбивцями" прикарпатців є серцево-судинні захворювання, діабет та онкологія. В той же час, цей проект спрямований на поліпшення ситуації через профілактику та ранню діагностику, а також на популяризацію здорового способу життя.

"На жаль країна від початку незалежності дуже мало зусиль направляла на профілактику неінфекційних захворювань. В основному всі дії були направлені на лікування. Саме тому ця програма є дуже важливою", - зауважила працівник департаменту громадського здоров'я МОЗ України Наталія Півень.

Як розповіла представник ВООЗ в Україні Наталія Король, ця програма має кілька рівнів.

"Перший рівень - це зміна законодавства, яка б сприяла боротьбі з неінфекційними захворюваннями та збереження здоров'я.  Наступний рівень передбачає проведення спеціальних курсів для медичних працівників, які розроблені ВООЗ. Проте, всі зусилля медиків і влади будуть марними, якщо не працювати з людьми. Саме тому, в програмі передбачена орієнтація перш за все на школу, адже шкідливі звички розпочинаються саме звідти, а також на медійний компонент", - зауважила Король.

Зокрема керівники проекту представили основні кроки, які передбачені в програмі на профілактику захворювань серед населення.

Після презентації проекту, головний медик області Мирон Матейко поцікавився чи можуть керівники проекту якось вплинути на ситуацію з розподілом екологічних коштів в нашій області.

"Наша область належить до екологічно неблагополучних. Є багато підприємств, які впливають на погіршення здоров'я населення. Проте кошти екологічного податку використовують не на охорону здоров'я, а на природоохоронні заходи", - зауважив Матейко

Наталія Король зазначила, що екологічний фактор не увійшов до цього проекту.

"У нашій державі немає механізму використання коштів екологічного податку, та акцизних зборів на профілактику захворювань, викликаних негативними факторами", - пояснила Король.

В той же час представниця ВООЗ запропонувала написати звернення до ВООЗ з пропозиціями та окресленими проблемами регіону, щоб організація змогла якось вплинути на владу.