З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну міські територіальні громади Івано-Франківщини надають фінансову допомогу Силам оборони, виділяючи гроші зокрема і з місцевих бюджетів.
З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну міські територіальні громади Івано-Франківщини надають фінансову допомогу Силам оборони, виділяючи гроші зокрема і з місцевих бюджетів. Суспільне дослідило, який відсоток від бюджету складає допомога війську від 15 міських громад області, хто є лідерами з допомоги армії, скільки грошей міськради витрачали й планують витратити на ремонт чи будівництво інфраструктури упродовж 2022-2023 років. Окрім цього, про розподіл бюджетних грошей у громадах говорили експерт, військовослужбовець та голова однієї з громад.
Аби дізнатися, скільки грошей на потреби війська зі своїх бюджетів спрямували міські громади Прикарпаття від початку повномасштабної війни, Суспільне надіслало інформаційні запити у 15 міст області, у яких йшлося про розмір фінансової допомоги війську у 2022 році, першому півріччі 2023 і план допомоги до кінця року.
Скільки грошей спрямували міські громади Івано-Франківщини на допомогу Силам оборони у 2022 році
У 2022 році Коломийська міська рада спрямувала зі свого бюджету 9,4% на потреби Сил оборони України й за цим показником стала лідером серед 15 міських громад Івано-Франківщини. До першої п'ятірки увійшли також Косівська (3,6%), Городенківська (3,39%), Надвірнянська (2,06%) та Яремчанська (1,38%) громади.
Чотири громади спрямували для армії більше одного відсотка від бюджету, сім — менше відсотка, зокрема й Івано-Франківська міська рада. Найменше грошей у відсотковому співвідношенні надійшло Силам оборони від Болехівської громади — 0,26%.
Допомога Силам оборони у першому півріччі 2023
Лідером у першому півріччі 2023 року є Надвірнянська громада. З її бюджету виділили 8,05% на допомогу армії. До першої п'ятірки увійшли також Коломийська (3,92%), Городенківська (2,26%), Івано-Франківська (1,67%) та Яремчанська (1,33%) громади.
Тисменицька громада спрямувала з бюджету для допомоги армії 1,2%. Вісім громад Прикарпаття виділили менш ніж 1%. Найменше грошей у відсотковому співвідношенні надійшло Силам оборони від Болехівської громади — 0,07%.
Скільки грошей громади Прикарпаття планують виділити на Сили оборони до кінця 2023 року
Міські ради також запланували допомогу з бюджету для Сил оборони на друге півріччя 2023 року. Найбільшу суму — ще 200 млн грн — до кінця року планує виділити Івано-Франківська громада. Найменшу — 479 400 грн — Рогатинська.
Галицька та Снятинська міські ради не надали відповідь на питання про те, скільки грошей вони планують спрямувати на Сили оборони до кінця 2023 року.
Скільки безпілотників та автомобілів для військових придбали за гроші з місцевого бюджету
Суспільне також розпитало у міських рад, скільки безпілотників чи автомобілів, придбаних бюджетним коштом, кожна з громад надала або планує надати війську. На це запитання відповіли шість міськрад. Відтак у 2022 році Коломийська громада закупила для армії 55 дронів і три автомобілі, Косівська — один автомобіль, а також Долинська — один безпілотник.
У першому півріччі 2023 року Коломийська громада придбала 39 безпілотників та одне авто, Івано-Франківська — передала на фронт 39 БпЛА, Городенківська — шість, Косівська — три. Снятинська громада передала для потреб Сил оборони у 2023 році два безпілотники.
До кінця 2023 року Долинська міська рада планує придбати чотири дрони, Болехівська — 10 дронів, Рогатинська — два безпілотники та один автомобіль.
Більше за посиланням.
Інфографіка - Суспільне.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!