Суд призначив довічне російському військовому за вбивство цивільного


Солом’янський райсуд Києва призначив покарання у вигляді довічного позбавлення волі для російського військового Вадима Шишимаріна у справі щодо вбивства мирного жителя Сумщини.

Відповідний вирок оголосив головуючий суддя, передає Укрінформ.

"Суд ухвалив Шишимаріна Вадима Євгенійовича... визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 438 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі", - сказав суддя.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишили без змін - тримання під вартою.

Згідно з статтею 438 Кримінального кодексу України, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років. Згідно з частиною другою - ті самі діяння, якщо вони поєднані з умисним вбивством, караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Суд визнав докази проти Шишимаріна і дійшов висновку, що вбивство було умисним, також відкинули аргументи захисту, що Шишимарін нібито виконав наказ, оскільки його віддав військовий, який не був його командиром, а сам наказ був злочинним. Крім того, каяття обвинуваченого суд не вважає щирим. Відтак Шишимаріна визнали винним у порушенні законів і звичаїв війни, цей злочин є міжнародним та особливо тяжким.

Як повідомлялося, на судовому засіданні у п’ятницю, 20 травня, Солом’янський райсуд Києва після дебатів у справі щодо вбивства мирного жителя Сумщини російським військовиком Вадимом Шишимаріним пішов до нарадчої кімнати для ухвалення вироку, оголошення якого було заплановане на 12 годину 23 травня. Адвокат попросив суд виправдати його підзахисного з огляду на пом’якшувальні обставини. Водночас прокурор у своєму виступі наголосив, що Шишимарін добре усвідомлював, що чинить. Представник державного обвинувачення попросив визнати підсудного винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Шишимарін у своєму останньому слові розкаявся у скоєному і сказав, що переживає через убивство.

російський військовослужбовець Вадим Шишимарін, який 28 лютого розстріляв цивільного жителя Сумщини Олександра Шеліпова, першим постав перед судом через убивство мирного жителя. Він визнав провину, свої дії пояснив виконанням наказу.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!