Ціни на яйця, молочну продукцію та м'ясо в Україні зміняться: прогноз
В Україні навесні можуть змінитися ціни на цілу низку товарів харчування. Серед продуктів, які можуть подешевшати – курячі яйця, а також курятина.
Про це розповів OBOZREVATEL Павло Мартишев, аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.
"Зараз відновлюється поголів'я курей. Тому що курятина, що яйця можуть показати або стабільність або зниження (ціни. – Ред.). Причому яйця взагалі – продукт, який показує циклічність у виробництві й ціні", – сказав експерт.
Мартишев зазначив, що наразі вже стабілізувалися ціни на молоко та сметану в Україні. Причина – відновлення виробництва цієї продукції та слабкий попит. Очікується, що навесні та влітку ціни на молочку не значно зміняться.
"Просісти можуть ціни на продукти з низьким ступенем переробки – це овочі, наприклад, картопля, а також молоко. Якщо ми говоримо про щось таке оброблене, то тут менше вірогідність, що ціни знизяться. Тобто відштовхуємося від цього. Для сезонних овочів ще час не прийшов, тому овочі продовжать бути дорогими в першій частині весни. По молочній продукції зараз плюс-мінус стабілізувалося молоко, сметана", – пояснив експерт.
Ціни на свинину та яловичину в Україні також можуть змінитися. Наприклад, вартість свинини може вирости. Змін у вартості зазнають і інші види м'яса.
"Яловичина буде стабільно дорогою, не буде сильно рухатися (ціна. – Ред.) ні вгору ні вниз, але варто розуміти, що в нас яловичини класичної м'ясної не існує. В основному це побічний продукт молочного тваринництва. Тобто корова давала молоко, її зарізали, і потім це яловичина. В нас нема культури споживання і немає багато грошей, щоб купувати стабільно і щоб був попит. Можемо говорити про стабільність чи якесь, можливо, зростання ціни", – сказав експерт.
Вартість свинини може вирости навесні, прогнозує Мартишев. Річ у тому, що вона дуже прив'язана до ціни кормів. Приблизно 60-70% собівартості у виробництві свинини – корми. І вони зараз дорожчають.
"Зараз трохи призупинилася "зернова угода", тому трохи просіли, але все ж може бути дефіцит кормового зерна, макухи. І структура посівних площ вказує на те, що може бути протягом наступних місяців дефіцит кормового зерна. Це не дозволить розширити поголів'я", – пояснює фахівець.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!