У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»


Експозиція популяризує українські наукові досягнення у світі, ґендерну рівність, а також мотивує молодь займатися наукою.

26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття української художньої виставки «Наука – це вона». Експозиція розповідає про життєвий та науковий шлях дванадцяти видатних українських жінок-вчених нинішнього та минулого століть. Серед героїнь – біологині, фізикині, математикині, що зробили значний внесок у розвиток галузей науки, у яких працювали.

Візуальну частину виставки створили п’ятеро сучасних відомих українських ілюстраторів – Анна Іваненко, Анна Сарвіра, Ольга Дегтярьова, Євгенія Полосіна та Сергій Майдуков. Митці зобразили науковиць на стилізованих портретах, що відображають галузь науки, у якій вони досягли успіху. Про ці успіхи розповідають дванадцять есе, що перемогли у всеукраїнському конкурсі для старшокласниць та студенток та потрапили на виставку як підписи до картин.

До того, як потрапити за кордон, «Наука – це вона» протягом чотирьох місяців мандрувала Україною. Після офіційного відкриття 10 червня у Києві організатори показали виставку у Маріуполі, Львові, Полтаві, Кривому Розі та інших містах. Першим закордонним містом, що побачив експозицію, став Берлін. У Брюсселі виставку вперше приймають в українському посольстві закордоном.

Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності».

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!