У дворі на Шевченка зриватимуть бруківку, щоб створити зелену зону


В суботу, 7 травня, о 12:00 в центрі Франківська по вулиці Шевченка, 3 міські активісти розпочнуть перетворення занедбаного дворику у зелену зону для франківців.

До участі запрошують всіх бажаючих. Про ідею та її реалізацію активісти Василь Демків, Анна Пашинська і Олександр Шевченко розповіли на презентації проекту у четвер, 6 травня, пише Репортер

Ідея оновлення дворика почалася із створення у Франківську “Арт-простору” – відкритого мистецького середовища для занять живописом, скульптурою, соціальними танцями. “Арт-простір” відкрили на горищі будинку на Шевченка, 3. Як розповів ініціатор обох проектів Василь Демків, з часом вони зрозуміли, що хочуть ще й обладнати двір, щоб там можна було спільно проводити час.

“Я роблю це впершу чергу для себе, – говорить Василь Демків. – Ми хочемо вийти на вулицю, бачити небо. “

Активісти прагнуть створити прецендент – змінити двір і дати іншим позитивний приклад. Вони стверджують, що на реалізацію колективного благоустрою не потрібно космічних сум – важливо лише налагодити механізм кооперації та взаємодопомоги. Коли кожен зможе допомогти своїми силами, наприклад, прибрати, зібрати конструкцію, привезти матеріалів і звичайно разом відпочити, провести час.

“Ми побачили, що публічних просторів і зелених багато, але їх недостатньо використовують, – розповів Олександр Шевченко. – Наш двір знаходиться на вулиці, яка з’єднує центр з озером і повз нього щодня проходять тисячі людей. І майже ніхто не заходить в цей дворик. А він може стати затишним місцем відпочинку фрілансерів, мистецької тусовки, елементарно батьків з дітьми.“

У дворику планують зробити зелену зону, на якій можна буде сидіти, лежати, дивитися фільми. Для цього частину бруківки зірвуть і засіють траву. Також планують облаштувати зони для творчого розвитку, роботи.

“Хочеться створити щось просте і водночас універсальне. Такий простір збиратиме різних людей з різними потребами. Тому він має бути відкритим для різних можливостей, – пояснила Анна Пашинська. – Хочеться наповнити цей дворик культурою “розділяй і піклуйся”. МИ хочемо, щоб утворилася спільнота, яка там працюватиме, відпочиватиме і піклуватиметься про цей простір, нестиме за нього відповідальність”.

Власники двору дають активістам зелене світло для його реорганізації. Там розміщені  офісні приміщення, тому проблем із сусідами не мало б бути.