У Івано-Франківську пройшов Міжнародний симпозіум щодо протидії торгівлі людьми
Цими днями, 11-12 березня, в Івано-Франківську відбувся Міжнародний науково-практичний симпозіум „Протидія незаконній міграції та торгівлі людьми”, організаторами якого є Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького та Центральна Європейська Ініціатива (CEI Cooperation Fund).
„Нещодавно наш університет виграв грант Центральної Європейської Ініціативи. Ми звернули увагу на тематику протидії незаконній міграції та торгівлі людьми у зв’язку з тим, що на сьогодні в Європі дуже актуальні питання щодо переселення мігрантів. Європейські держави обмежують в’їзд мігрантів і це супроводжується поширенням незаконної міграції. На сьогоднішній день, за даними міжнародної організації міграції, щороку понад 1000 українців потерпають від незаконної торгівлі людьми. Зокрема це трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, а також вилучення органів”, – наголосив завідувач кафедри кримінального права і процесу Університету імені Короля Данила Галицького Петро Мельник.
Учасниками симпозіуму стали представники управління міліції трьох областей Угорщини, фінансової інспекції Угорщини, Міжнародного відділу центрального органу Національної податкової та митної служби Угорщини, Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород, громадської організації Nexus, представники уряду Молдови, спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, представники Державного університету ім. Шота Руставелі (м. Батумі, Грузія), представники Державного Барановичського університету (Білорусь), представник посольства Хорватії в Україні, Директор Центру польської культури та європейського діалогу (Польща), представник Департаменту боротьби з нелегальною міграцією та транскордонними злочинами (Румунія), представники міграційної служби Румунії, юрист Громадської організації „Ла Страда-Україна”, представники міграційної, прикордонної та дипломатичної служб інших країн, працівники Державної міграційної служби, правоохоронних органів (МВС, прокуратура), судді, судді апеляційного суду в Івано-Франківській області, представники громадських організацій, які захищають права осіб потерпілих від торгівлі людьми (Карітас, УГСПЛ та ін.), а також науковці з України та іноземних країн, які досліджують дані питання.
Завідуюча кафедрою державного управління кримінально-правових дисциплін Барановичського державного університету (Білорусія) Марина Андріяшко розповідає: „Республіка Білорусь досягла високих результатів щодо протидії торгівлі людьми. До вирішення цієї проблеми підключені усі профільні відомства та Міністерства, працює ряд державних програм по протидії торгівлі людьми, тому спільними діями ми вирішили цю проблему. У порівнянні з 1994 роком, ми на 85% скоротили випадки торгівлі людьми, були викриті цілі мережі злочинних організацій, що торгували, здебільшого, жінками, які виїжджали за кордон і опинялися в сексуальному рабстві. В цілому проблема торгівлі людьми дуже складна і багатоаспектна”.
За словами консула Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород Ференца Варги, міграційна проблема у Європі існує понад рік. „Ми знаємо, що в Україні утворилася схожа ситуація у зв’язку із подіями на Сході, але вона, звичайно, відрізняється від європейської. Ми бачимо, що в Україні відчутна проблема у вирішенні міграційного питання і тому шукаємо усі можливості залучити фахівців до проведення конференцій, де вони можуть поділитися досвідом. Цими питаннями потрібно займатися. Сподіватимемося, що Україна не матиме потреби прямо стикатися з проблемою мігрантів, водночас вважаємо, що усі спеціалісти повинні бути підготовленими до вирішення цих питань і сьогоднішня конференція є дуже корисною”, – каже він.
На важливості піднятої теми, особливо в контексті глобальної міграції, наголошує і перший секретар Посольства Хорватії в Україні Елена Періч: „Це дуже складна тема, особливо в контексті економічних мігрантів, які проходять через Хорватію. Міграція – це глобальний феномен, одна країна не зможе справитися з нею самостійно, тому ми готові співпрацювати в будь-якому питанні, що стосується міграції. Нам потрібно вести роботу з урядовими особами, які повинні визначати, правильно або неправильно оформлені усі відповідні папери, це й буде першим кроком. По-друге, потрібно співпрацювати в міжнародному контексті: якщо людина перетинає кордон, то інформація по це має бути передана у різні точки. Третій підхід – як визначати жертв нелегальної міграції”.